Rockstar przeprasza za zepsute remastery GTA i zobowiązuje się do naprawiania błędów

Rockstar Games przeprosiło za tandetną jakość Grand Theft Auto: The Trilogy-Definitive Edition. Planuje naprawić “nieoczekiwane problemy techniczne” i ulepszyć trzy gry w kolekcji.

“Chcemy serdecznie przeprosić wszystkich, którzy napotkali problemy podczas grania w te gry” – powiedział wydawca. “Zaktualizowane wersje tych klasycznych gier nie zostały uruchomione w stanie, który spełnia nasze własne standardy jakości lub standardy, których oczekują nasi fani.”Pierwsza aktualizacja ma pojawić się w najbliższych dniach i będzie” rozwiązać szereg problemów.”

Nie trwało długo, zanim gracze zaczęli udostępniać klipy błędów i usterek w mediach społecznościowych po zremasterowanej kolekcji GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas przyjechał w zeszłym tygodniu. Odlewnia Cyfrowa zanurkował głęboko w GTA III i okazało się, że były ” problemy, które są tak rażące, wstrząsające i Śmieszne, że trudno zrozumieć, w jaki sposób gra przeszła przez kontrolę jakości.”

Co więcej, Rockstar wyciągnął wersję PC pakietu wkrótce po premierze, aby ” usunąć niektóre pliki danych, które zostały przypadkowo zawarte w nowych wersjach tych gier “(uważa się, że zawierają pliki związane z infamous San Andreas “Hot Coffee” mod). Kolekcję można było kupić ponownie kilka dni później. Usługi Rockstar Launcher były niedostępne przez ponad dzień, dzięki czemu kolekcja i wersje na PC Grand Theft Auto Online oraz Red Dead Online nie do zagrania w tym czasie.

Wkrótce po tym, jak Rockstar ogłosił datę premiery trylogii w październiku, usunął oryginalne wersje gier z cyfrowych witryn sklepowych. Teraz klasyczne wersje GTA III, Vice City i San Andreas powracają na PC jako pakiet w sklepie Rockstar. Gracze, którzy kupią zremasterowaną trylogię na PC do 30 czerwca, otrzymają oryginały bez dodatkowych kosztów.

Tymczasem Rockstar poprosił wszystkich o powstrzymanie się od atakowania deweloperów w mediach społecznościowych. “Chcielibyśmy uprzejmie poprosić naszą społeczność o zachowanie szacunku i obywatelskiego dyskursu wokół tego wydania, gdy pracujemy nad tymi kwestiami”, powiedział. Grove Street Games, które jest za portami kilku innych tytułów Rockstar, pracowało nad tymi remasterami.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.