Seria Samsung Galaxy S21 zaktualizowana do jednego interfejsu 4 z nowymi funkcjami Androida 12

Po uruchomieniu wersji beta we wrześniu Samsung wydał swoje oprogramowanie one UI 4 z nowymi funkcjami z Androida 12, takimi jak pulpit Prywatności. Jak zwykle, właściciele flagowej linii smartfonów Samsung Galaxy S21, w tym Galaxy S21, S21 + i S21 Ultra, będą pierwsi w kolejce, aby go otrzymać. 

Największą zmianą w nowej skórce jest jej wygląd. One UI 4 umożliwia teraz bardziej spersonalizowane wrażenia dzięki nowym paletom kolorów i widżetom, a także szerszemu zakresowi funkcji emoji, GIF-ów i naklejek. Brzmi to bardzo podobnie do materiału Androida 12, z wyjątkiem tego, że nie jest generowany automatycznie lub AI. 

Engadget

Inną różnicą jest bezpieczeństwo. Podążając za Androidem 12, Samsung wprowadza pulpit Prywatności, który łączy wszystkie ustawienia i elementy sterujące w jednym miejscu. Na przykład wyświetli się, kiedy aplikacja próbuje uzyskać dostęp do aparatu, mikrofonu lub innego czujnika i dlaczego potrzebowała tych danych.

Inne funkcje obejmują dostęp do rozszerzonego ekosystemu urządzeń Samsung i aplikacji innych firm. Zapewni to “bezproblemowe wrażenia” podczas korzystania z aplikacji innych niż Samsung, takich jak Google Duo, powiedziała firma. Obiecuje również jednolity wygląd urządzeń takich jak Galaxy Fold, Galaxy Watch I Galaxy Tab.

Od czasu wydania One UI, Samsung próbuje uzyskać najnowsze wersje Androida na swoich smartfonach high-end tak szybko, jak to możliwe. Można powiedzieć, że to się tutaj stało, ponieważ Google wydał Androida 12 mniej niż miesiąc temu na swoich urządzeniach Pixel 3. One UI 4 jest dostępny od Dziś dla urządzenia Galaxy S21, “i wkrótce przybędzie do poprzednich serii Galaxy S I Note, a także serii Galaxy A, foldables i tabletów”, powiedziała firma. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.