Home Hub firmy Samsung to tablet do sterowania urządzeniami SmartThings

Jednym z produktów, które Samsung zaprezentował na swojej prezentacji CES 2022, był Home Hub, 8,4-calowy tablet do sterowania wszystkimi podłączonymi urządzeniami domowymi w domu. Firma udostępniła teraz więcej informacji na ten temat. Po uruchomieniu Home Hub będzie mógł łączyć się z każdym produktem w ekosystemie SmartThings, w tym z urządzeniami Samsung.

Samsung

W ten sposób może powiedzieć, ile energii zużywają twoje urządzenia i czy trzeba je czyścić. Kucharze domowi znajdą centrum receptur do tworzenia list zakupów i planów posiłków. To tylko niektóre z przypadków użycia Samsung kontury dla domowego koncentratora. Firma twierdzi, że oprogramowanie AI urządzenia będzie przewidywać to, czego potrzebujesz i umieścić te informacje przed sobą dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz.

Samsung zobowiązał się również do obsługi nadchodzącego standardu Matter, który powinien otworzyć drzwi dla koncentratora do łączenia się z urządzeniami innych producentów. Na podstawie zdjęć udostępnionych przez Samsunga, Home Hub działa z systemem Android, co sugeruje, że może być również możliwe użycie go jako standardowego tabletu. Urządzenie jest również wyposażone w dwa głośniki i dwa mikrofony, a także asystenta firmy Bixby. Tablet będzie dostarczany ze stacją ładującą, którą widzisz na zdjęciach i możesz ją wyjąć z tego stojaka.

Na pierwszy rzut oka trudno dostrzec atrakcyjność Home Hub. W końcu jest to zasadniczo tablet z preinstalowaną aplikacją SmartThings firmy. Możesz pobrać to samo oprogramowanie na swój telefon. Więc to nie jest tak, że oferuje coś, czego jeszcze nie ma. Jednak oprawione w inny sposób, to inne podejście do inteligentnego wyświetlacza. Samsung nie próbował stworzyć urządzenie takie jak Echo Show 15, które chce być Centrum domu. Ostrość tutaj jest wąska, i to jest coś, co może spodobać się ludziom.

Samsung wyda Home Hub w Korei w marcu, z globalnej dostępności śledzić później. Nie ma jeszcze słowa o cenach w USA.

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.