Zobacz nowe logo Anheuser-Busch

Beyond Beer

Aktualizacja pojawia się, gdy 170-letni piwowar nadal przenosi swój model biznesowy z piw ekonomicznych po niższych cenach na produkty premium, które obejmują kilka ofert innych niż piwo, takich jak twarde seltzery, wina i napoje spirytusowe gotowe do picia oraz napoje o niskiej i bezalkoholowe. Według firmy portfel tzw. Beyond Beer w ciągu ostatnich trzech lat osiągnął ponad miliard dolarów przychodów. W jednostce znajdują się takie marki jak Cutwater Spirits i Kombrewcha, która jest linią hard kombucha.

Wychodząc poza tradycyjne piwo, pijący, zwłaszcza ci w młodszych pokoleniach, pragną większej różnorodności. Doprowadziło to do zatarcia linii w przemyśle napojów, ponieważ firmy produkujące alkohole, producenci piwa i sprzedawcy napojów gazowanych wykraczają poza swoje tradycyjne granice, aby grać na swoim terenie.

AB InBev konkurent Molson Coors posunął się do przyjęcia nowej nazwy firmy w 2020 roku-Molson Coors Beverage Company-która odzwierciedla jej szerszy zakres poza piwem. W lipcu 2021 r. Molson wyeliminował 11 ekonomicznych marek piwa, ponieważ wlał więcej zasobów do produktów takich jak ZOA, bezalkoholowy napój energetyczny, który sprzedaje z Dwayne ‘ em “The Rock” Johnsonem.  

Chociaż nowe logo Anheuser-Busch ma wygląd premium ze złotym odcieniem, kolor ma również nawiązywać do historycznego i dalszego znaczenia piwa w jego portfolio. Złoto “odzwierciedla złoty odcień piwa i jęczmienia, kamień węgielny działalności Anheuser-Busch”, zgodnie z oświadczeniem firmy.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.