Tandetne kodowanie ma kilka samochodów Honda utknął w roku 2002

Niektórzy właściciele samochodów Honda niedawno znaleźli się w czymś w rodzaju pętli czasowej. Od początku roku fora producentów samochodów zostały zalane doniesieniami ludzi narzekających, że zegary i kalendarze w ich pojazdach utknęły w roku 2002.

Problem wydaje się być powszechny. Dotyczy modeli Honda i Acura z systemami nawigacji GPS wyprodukowanymi w latach 2004-2012.pojawiły się doniesienia o ludziach napotykających ten problem w USA, Kanadzie i WIELKIEJ BRYTANII. Co więcej, nie wydaje się, aby poprawka w tej chwili. Za każdym razem, gdy ktoś uruchamia samochód, zegar resetuje się-nawet jeśli poszedł ręcznie ustawić go wcześniej.

“Honda jest świadoma potencjalnego problemu związanego z wyświetlaczem zegara w niektórych starszych modelach Acura i Honda wyposażonych w systemy nawigacji”, powiedział rzecznik producenta samochodu Jalopnik. “Obecnie badamy tę kwestię, aby określić możliwe środki zaradcze i nie mamy obecnie żadnych dodatkowych informacji do udostępnienia.”

Problem wydaje się wynikać z niedopatrzenia w kodowaniu. Kiedy satelita GPS nadaje datę, robi to za pomocą binarnego 10-cyfrowego numeru, który zawiera odniesienie do tygodnia. Pojedyncza Epoka GPS obejmuje 1023 tygodnie, a system przewraca się na tydzień 1024. Po tym, jak pierwsze systemy GPS zaczęły liczyć czas w 1980 r., przewróciły się w 1999 r., a następnie ponownie w 2019 r. Jeśli system nie jest prawidłowo zakodowany, aby uwzględnić te kumulacje, może się zdarzyć dokładnie to, co widzimy tutaj z pojazdami Hondy: wracają do momentu rozpoczęcia kalendarza.

Humorystycznie, to nie pierwszy raz, kiedy właściciele samochodów Hondy napotykają ten problem. W 2017 roku modele Honda i Acura z lat 1999-2004 z systemami nawigacyjnymi zostały zresetowane do 1998 roku. Ten sam problem pojawił się niedawno w 2021 roku. W obu przypadkach Zegary cofnęły się dokładnie o 1024 tygodnie. Czas wie, jak zrobić kpinę ze wszystkich, ale wydaje się, że ma specjalne miejsce dla programistów Hondy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.