Trendy zakupowe każdy marketer powinien objąć w 2022 roku

Wraz z rozwojem handlu elektronicznego i rozpowszechnianiem się mediów cyfrowych, skuteczni marketerzy muszą angażować się w kontakt z konsumentami w doświadczeniach opartych na twórcach, bogatych w treści i umożliwiających handel.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

E-commerce w USA osiągnął punkt zwrotny, ponieważ blokady oparte na COVID 2020 przyspieszyły wzrost zakupów online o 10 lat w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Łączna sprzedaż e-commerce wzrosła o 32% w 2020 r. na eMarketer-dwa razy szybciej niż w poprzednim roku-i jest obecnie na tempie, aby do 2025 r.stanowić prawie jedną czwartą wszystkich transakcji detalicznych. Niektóre bycze szacunki mają e-commerce stanowi 30% wszystkich sprzedaży detalicznej w USA Przez 2030. Fakt, że e-commerce nadal rośnie na szczycie zeszłorocznego historycznego wzrostu jest wyraźnym wskaźnikiem, że e-commerce stał się głównym kanałem zakupów dla wielu Amerykanów.

Sklepy stacjonarne nie znikają, są na nowo zaprojektowane dla kupujących, którzy przybywają z podwyższonymi, inspirowanymi cyfrowo oczekiwaniami. 

Przemyślenie układów fizycznych

Sprzedawcy detaliczni będą musieli przemyśleć wszystko, od fizycznego układu po kompetencje sprzedawców, aby sprostać wyzwaniom “bezpośredniej gospodarki marki”, w której klienci oczekują, że ich indywidualne potrzeby zostaną natychmiast zaspokojone.  Niektórzy klienci wybierają opcję Kup-Online-odbiór-w sklepie. Dlatego sprzedawcy detaliczni, w tym Ikea, zmieniają swój układ, aby ułatwić sklepom odbiór przedmiotów. W rzeczywistości Nielsen poinformował, że konsumpcja click-and-collect I buy-online-pickup-in-store wzrosła odpowiednio o 125% i 52%. Klienci poszukujący wskazówek będą wymagać od pracownika sklepu korzystania z profilu klienta w celu dokonania odpowiedniego rodzaju rekomendacji. Platformy klienckie, takie jak Mercaux, NewStore i Hello, umożliwiają ekspedientom sklepu korzystanie z informacji o preferencjach klientów, aby odpowiadać na pytania i tworzyć spersonalizowane rekomendacje.  

Dostawa tego samego dnia to stawki stołowe

Klienci, którzy chcą dostarczyć towary i usługi do swoich drzwi, oczekują, że stanie się to szybko: dostawa tego samego dnia jest teraz stawką dla wiodących sprzedawców detalicznych. W rzeczywistości Walmart ponad dwukrotnie podwoił swoją ofertę dostawy tego samego dnia w ciągu zaledwie ponad roku. Co bardziej interesujące, wzrost gospodarki na żądanie, który rozwiązuje pragnienie konsumentów do natychmiastowej satysfakcji. Platformy na żądanie, takie jak goryle i JOKR, dostarczają żywność do domów ludzi w mniej niż 15 minut. Ponadto platformy na żądanie nie są już przeznaczone tylko dla żywności, ponieważ firmy takie jak FastAF mogą dostarczać produkty kosmetyczne i modowe w ciągu 2 godzin.

Social shopping rośnie

Zakupy stają się również coraz bardziej społeczne, ponieważ to właśnie tam połączyły się odkrycia, wpływy i handel. Po prawie 40% wzroście w 2020 r. eMarketer przewiduje, że handel społecznościowy, bezpośredni zakup towarów i usług na platformach społecznościowych, który różni się od zwykłego marketingu na tych platformach, wzrośnie w tym roku o 36% i podwoi się do 2025 r.do 80 miliardów dolarów. Grupa NPD odkryła, że jedna czwarta do jednej połowy konsumentów odzieży kupiła produkty Odkryte w mediach społecznościowych. Wiodące platformy społecznościowe będą nadal umożliwiać markom tworzenie wciągających wirtualnych sklepów w aplikacji, w których można w pełni sfinalizować transakcje. 

Zakupy na żywo stają się również regularną funkcją w serwisach społecznościowych. “Piątki na żywo” Facebooka trwały od maja do lipca 2021 r. i promowały marki, w tym Abercrombie & Fitch, Bobbi Brown i Clinique. Według CB Insights rynek handlu konwersacyjnego o wartości 35 miliardów dolarów—e-commerce prowadzony za pośrednictwem przetwarzania języka naturalnego, rozpoznawania mowy i sztucznej inteligencji—ma potroić się do 2025 roku. 

Doświadczenia zakupowe inspirowane twórczością

Nic dziwnego, że badanie IAB 2021 Brand Disruption wykazało, że media społecznościowe były największym motorem sukcesu marek podczas COVID. Badanie wykazało również, że 8 na 10 amerykańskich marketerów korzysta teraz z influencerów społecznych. W rzeczywistości ponad jedna trzecia marek wdrożyła nowe taktyki wpływowe od czasu zamknięcia COVID. W rezultacie “przywództwo opinii” odeszło od strażników mediów i teraz spoczywa w formie treści od milionów polecających obywateli. 

Coraz częściej żyjemy w wielokanałowym ekosystemie zakupów na żądanie, opartym na wpływie, który będzie ewoluował i stał się jeszcze bardziej cyfrowy.  W przypadku marek sprawi to, że procesy marketingu i wprowadzania produktów w ręce konsumentów będą bardziej złożone, ponieważ miejsce nie tylko angażowania się, ale także sprzedaży produktów będzie się nadal rozmnażać.

Rozszerzanie wirtualnych zakupów pojawiających się na platformach społecznościowych zachęci konsumentów, którzy chcą bardziej angażującego i wygodnego sposobu robienia zakupów online. Doświadczenie w sklepie nigdy nie będzie wyglądać tak samo, jak wszystko, od łatwego odbioru z krawężnika po usługi konsjerża po ulepszone wizualizacje AR/VR, stanie się normalnymi funkcjami. Idąc dalej, marki, które angażują się bezpośrednio w kontakt z konsumentami za pośrednictwem treści i doświadczeń opartych na twórcach, które są wyposażone w funkcje handlu, zdobędą znaczący udział w rynku.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.