Produkty Sidewalk Labs zostaną złożone w Google proper

Projekt Alphabet smart city dobiega końca, a jego produkty przejmie Google. Dyrektor generalny Sidewalk Labs Dan Doctoroff ogłosił tę wiadomość w liście, w którym zauważył, że ustępuje z powodów zdrowotnych. Rzecznik potwierdził Engadget, że produkty Sidewalk Labs zostaną złożone w Google, choć Alphabet planuje wyodrębnić Canopy Buildings jako oddzielną firmę.

“Od przyszłego roku produkty Sidewalk Pebble, Mesa, Delve i niedrogie elektryfikacja dołączą do Google, stając się podstawą działań Google w zakresie zrównoważonego rozwoju miejskiego”, napisał Doctoroff. “Produkty te będą nadal prowadzone przez Sidewalk Labs prezes Urban Products Prem Ramaswami i Chief Technology Officer Craig Nevill-Manning, zarówno absolwentów Google, a zespoły będą nadal realizować swoją wizję i obsługiwać klientów.”

Pebble to system czujników pojazdu zaprojektowany do zarządzania krawężnikiem i miejscem parkingowym, a Delve koncentruje się na wspieraniu rozwoju nieruchomości za pomocą sztucznej inteligencji. Czujniki Mesa zostały zaprojektowane, aby pomóc oszczędzać energię, podczas gdy przystępna elektryfikacja polega na zarządzaniu zużyciem energii w domu. Canopy Buildings, w międzyczasie, koncentruje się na ” fabrycznie zautomatyzowanej masowej konstrukcji drewnianej.”

Doctoroff założył Sidewalk Labs w ramach Google sześć lat temu, a później stał się własną firmą pod skrzydłami Alphabet. W październiku 2017 roku Sidewalk Labs ogłosiło plany budowy inteligentnej dzielnicy na Nabrzeżu Toronto. Na nabrzeżu znajdowały się m.in. roboty dostawcze i szereg czujników do zarządzania hałasem,ruchem i zanieczyszczeniami.

Jednak Sidewalk Labs zamknęło projekt w maju ubiegłego roku. Doctoroff powiedział wówczas, że” bezprecedensowa niepewność Ekonomiczna ” w wyniku COVID-19 i innych kompromisów, które musiałby poczynić, oznaczała, że jego wizja Quayside nie jest już realna. Firma doradzała również przy projektach deweloperskich w całej Ameryce Północnej.

Kilka firm zostało wydzielonych z Sidewalk Labs, w tym Cityblock Health, który ma na celu ponowne wynalezienie opieki zdrowotnej dla niedocenianych społeczności; Replica, kontrowersyjny projekt zbierania danych, który ma na celu reorganizację planowania transportu; i Sidewalk Infrastructure Partners, który Doctoroff mówi “pionierem nowych form infrastruktury obsługującej technologię.”

Doktor powiedział, że ustępuje po tym, jak lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie ma ALS lub chorobę Lou Gheriga. Skupia się na spędzaniu więcej czasu z rodziną i walce z chorobą. W 2010 roku Doctoroff założył organizację skupioną na budowaniu nowego, opartego na współpracy podejścia do badań nad ALS po śmierci ojca i wuja, u których zdiagnozowano chorobę.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.