Siemens powołuje Saatchi & Saatchi do globalnego zadania kreatywnego

Siemens z siedzibą w Monachium powołał Saatchi & Saatchi do stworzenia swojej pierwszej międzynarodowej pracy twórczej od kampanii Ogilvy w 2016 roku, po skoku, który był obsługiwany przez Obserwatorium. W ostatnim czasie, “Przekształć codzienność” został stworzony w domu, aby promować zakres usług firmy.

Na boisku współpracowały niemieckie i Londyńskie agencje Saatchi & Saatchi. Siemens twierdzi, że jest największą firmą produkcyjną w Europie i prowadzi kilka dużych jednostek biznesowych, w tym opiekę zdrowotną, energetykę i automatykę przemysłową.

To kolejny zamach na Publicis Groupe i chociaż konkurs Saatchi & Saatchi nie został nazwany, kampania 2016 “pomysłowość dla życia” została stworzona przez Ogilvy WPP w Nowym Jorku z okazji 200.urodzin założyciela firmy Wernera von Siemensa.

Siemens produkuje wszystko, od turbin wiatrowych i oprogramowania po sygnalizację świetlną i pociągi, ale ostatnio reorganizuje i wyprzedaje niektóre swoje działy, a także zajmuje się poważnym wpływem problemów związanych z pandemią łańcucha dostaw.

Oprócz kampanii marki, która będzie prowadzona na wszystkich głównych rynkach — koncentrując się na Niemczech, Chinach, Indiach i USA — Saatchis został poinformowany o wprowadzeniu nowego produktu jeszcze w tym roku.