Sky Glass to złocona Klatka, którą płacisz za zamknięcie w środku

Od lat 70. historia telewizji to podbój, który pochłonął coraz więcej miejsca w naszych salonach. Posiadanie zestawu nie było wystarczająco dobre, potrzebowaliśmy magnetowidu, Betamaxu lub odtwarzacza LaserDisc, aby czaić się na pobliskiej półce. Dekadę później konsola lub komputer domowy miał zająć swoje miejsce na orbicie telewizora, a niedługo potem Skrzynka kablowa. A w erze DVD ludzie wykorzystywali przystępną cenę podstawowego dźwięku przestrzennego 5.1, aby dodać Odbiornik AV lub wzmacniacz do stale rosnącej szafki telewizyjnej. A ponieważ Telewizory stały się bardziej płaskie i szersze, ich integralne Głośniki przestały nadawać się do pracy tak bardzo, że niezbędny był dedykowany pasek dźwiękowy. Dorzuć strumieniowy kij lub krążek, a nasze telewizory stały się ekosystemami własnymi, już nie czającymi się, ale dominującymi w naszych salonach.

Sky Glass jest zatem reakcją na ten sprawl, telewizor all-in-one, dekoder i soundbar, który obiecuje wyeliminować bałagan. Do diabła, Sky Glass ma nawet własne gry preinstalowane, chociaż nadal będziesz musiał zabrać ze sobą konsolę na poważne rzeczy. Jest to również pierwsze urządzenie z prawdziwego Nieba, które nie potrzebuje anteny satelitarnej do połączenia, zamiast dostarczać całą zawartość przez internet. To również długi czas, ponieważ Sky od lat dokucza i obiecuje uruchomienie platformy telewizyjnej tylko dla Internetu pod marką Sky (co najmniej od teraz).

Pod wieloma względami Sky Glass jest logicznym punktem końcowym dla branży smart TV, zestawu, który piecze wszystko, czego potrzebujesz i utrzymuje cię tam. Jest to również ostatni krok na długiej drodze dla producentów treści, ponieważ odzyskują kontrolę nad tym, co możesz oglądać i kiedy.

Sprzęt

Niebo

Sky pożyczył mi 55-calowy model szkła w kolorze czarnym na dwa tygodnie z dostępem do konta prasowego, które zawierało Sky Ultimate. Jest dostarczany w kartonowym pudełku, wolnym od jednorazowego plastiku w ramach zobowiązania firmy do budowy bardziej ekologicznego urządzenia. Jest wyposażony w stojak, który może ciągnąć podwójną funkcję jako uchwyt ścienny, jeśli potrzebujesz, co jest bardziej skrzypne niż bym chciał. Instrukcje, wydrukowane na pudełku, są na tyle niejednoznaczne, że popełniłem co najmniej jeden błąd, który doprowadził mnie do demontażu całości i rozpoczęcia Od Nowa. Dla dobra waszych pleców, sprowadźcie pomoc, żeby to podnieść, bo to był wyczyn godny medalu, tylko po to, żeby to wciągnąć na mój stolik telewizyjny.

Większość telewizorów z płaskim ekranem stara się zminimalizować ich objętość, zmniejszając się poza obszar, w którym znajduje się zasilanie, płyta główna i łączność. Tak nie jest w przypadku Sky Glass, które jest zaprojektowane jako solidny prostopadłościan, aby nie było wycięcia do montażu podstawki. To coś wygląda i czuje się jak iMac G5, jeśli Jonathan Ive nagle odkrył skłonność do sprawiania, że wszystko wydaje się solidne i nieruchome. Po części dzieje się tak dlatego, że urządzenie to jest większe niż 43-calowy TELEWIZOR, który posiadam, ale to bardziej sprowadza się do solidności w swojej konstrukcji i wbudowanego paska dźwiękowego, co oznacza, że domyślnie sprzęt dusi przestrzeń, w której się znajduje. Nie chcę się chwalić, ale mój salon jest znacznie większy niż średnia w Wielkiej Brytanii i złapałem się na myśleniu “woof, to jest duży telewizor” już kilka razy.

Uzyskanie tego do pracy trwa tak długo, jak wpisanie hasła WiFi. Po zastosowaniu bardzo szybkiej aktualizacji możesz kopać i oglądać pudełko w ciągu pięciu minut.

System wewnątrz szyby napędzany jest czterordzeniowym ramieniem AmLogic A55 system-on-chip, który tylko sporadycznie spowalnia w dół lub jąka się. Niektóre z tego, jestem pewien, sprowadza się do bycia przywiązanym do połączenia internetowego dla wszystkich oglądania niż jest to ograniczenia sprzętu. Podczas oglądania piłki nożnej na żywo w UHD, mam dziwne jąkanie i czarny ekran, co jest coś niebo mówi jest ząbkowanie problem z nową platformą. Ale nie zdziw się, jeśli podczas oglądania treści na żądanie przewijanie i szybkie przekazywanie wideo przynosi trochę jąkania się.

Pomimo faktu, że Sky Glass jest zaprojektowany tak, aby nie mieć zbyt wielu dodatkowych komponentów podłączonych do niego, pakuje trio portów HDMI 2.1 z obsługą CEC. Jeden z portów obsługuje eARC dla Audio passthrough, ale biorąc pod uwagę, że system ma wbudowany soundbar, jest mało prawdopodobne, że większość będzie tego potrzebować. Ponadto urządzenie obsługuje Bluetooth 5.0, mA port Ethernet 10/100 Mbps i WiFi 6. Port USB-C czai się z tyłu tylko do ładowania, ale dostarczy do 15W, jeśli trzeba podłączyć Inteligentne urządzenie do juice.

Niebo

Warto zauważyć, że Sky oferuje pakiet “cały dom”, który towarzyszy Sky Glass, umożliwiając oglądanie telewizji w innych pokojach. W tym celu musisz odebrać krążek Sky Stream, który kosztuje £50 za jednostkę (plus dodatkowe £10 miesięcznie, aby włączyć tę funkcję). Sky nie wysłał mi krążka strumieniowego, więc nie mogę powiedzieć, jak dobrze działa.

Sky Glass wymaga minimalnej domowej prędkości Szerokopasmowej 15 MB / s, hojnego (lub nieistniejącego) limitu danych i dalszych 5 MB / s na instalowany krążek Sky Stream, maksymalnie do sześciu. Niestety, pomimo prowadzenia maksymalnie wyczerpanego serwisu internetowego, moje oglądanie zostało przerwane więcej niż jeden raz. Miałem kilka jąkania podczas oglądania jednego meczu piłki nożnej, a wszystkie próby oglądania Derby Manchesteru na żywo w 4K spotkały się z czarnym ekranem i Komunikatem ” proszę czekać na załadowanie programu.”Kiedy to działa, sport NA ŻYWO działa około pół minuty za kanałem na standardowym połączeniu satelitarnym.

Dźwięk i wizja

W każdym modelu Sky Glass znajduje się wykonany przez TP-Vision Wyświetlacz Quantum Dot 4K UHD (3840 x 2160) z częstotliwością odświeżania 60 hz. Jest dostępny w rozmiarach 43-55 i 65 cali i obsługuje HDR 10, Dolby Vision, Hybrid Log Gamma (HLG) i 10 – bitowy kolor. Pierwszy zestaw przesłał mi Sky miał pewne problemy z podświetleniem, ale odkąd pojawił się jego zamiennik, nie miałem żadnych skarg na jakość obrazu, szczególnie podczas oglądania wspaniałych filmów w biały dzień lub w ciemnym otoczeniu. Wydaje mi się, że uzyskujesz najlepsze wrażenia z takiego ekranu, bez przechodzenia do wyświetlacza OLED, który i tak nie byłby przystępny cenowo. Panel 60Hz może dać trochę przerwy graczom, ponieważ najnowsze konsole Sony i Microsoft obsługują 120Hz. Nie ma też dedykowanego “trybu gry”, aby zmniejszyć opóźnienia, jak można znaleźć na większości zwykłych telewizorów.

Sky Glass jest wyposażony w sekstet głośników pochowanych wewnątrz obudowy, oferujący obsługę Stereo 2.1, a także Dolby Atmos i Dolby Digital. Są trzy głośniki wystające do przodu, dwa wystające do góry, a także jeden subwoofer. Firma twierdzi, że całkowita moc wszystkich sześciu wynosi około 215 watów i obiecuje wsparcie dla ulepszonych trybów mowy. Szczerze mówiąc, w tych rzadkich momentach, kiedy czujesz, że możesz oddać się swojej pasji do kina i podkręcić głośność, dźwięk wydobywający się z tego czegoś jest wystarczająco dobry dla salonu. Niestety, wiele blizn z takimi systemami jest słyszalnych tylko w takich tomach, które dadzą ci knikarmione przez najbliższego sąsiada. Ale ogólnie rzecz biorąc, zintegrowany soundbar jest więcej niż wystarczający, aby sprawić, że wszystkie telewizory będą miały ponownie w połowie przyzwoity dźwięk.

Interfejs użytkownika

Kiedy Sky uruchomił Q w 2016 roku, miało to na celu umieszczenie łomu między tobą a telewizją NA ŻYWO. Nie będziesz już bezcelowo przeglądał niemal nieskończonego EPG firmy, szukając czegoś do oglądania. PO miał wystarczająco dużo czasu, aby zrozumieć rodzaj rzeczy, które lubisz, będzie w stanie służyć, że się na ekranie głównym, gdy włączyłeś telewizor. Teraz, podczas gdy Sky Q może już łączyć się z aplikacjami innych firm, takimi jak Netflix, nadal istniał podział podobny do kościoła i państwa między treściami Sky a treściami innych firm. Dzięki Sky Glass linia ta została rozwiązana, a nowe oprogramowanie może indeksować zawartość od prawie wszystkich swoich partnerów.

Zasadniczo jest to sposób Sky na maskowanie bałkanizacji, która odbywa się bardzo często z tym samym programem na wielu nadawcach i platformach streamingowych. Ponieważ mam małe dzieci, najlepsze przykłady, o których mogę myśleć, pochodzą z telewizji dla dzieci, ale dotyczy to również wielu innych. Na przykład, własna platforma Sky na żądanie ma wybór odcinków Blue ‘ s Clues and You dostępny od trzech sezonów serialu. Ale ponieważ pierwszy sezon jest również dostępny w całości na Netflix, Sky Glass wypełnia luki dzięki odcinkom hostowanym przez Netflix, gdzie tylko może. Podobnie, Bluey jest nadawany przez BBC w Wielkiej Brytanii, ale oferuje tylko kilka odcinków z pierwszego sezonu serialu na żądanie. Disney+ (którego jeszcze nie subskrybuję) ma oba sezony w całości i widzę co can oraz nie mogę dostęp w ramach jednego menu.

Po uruchomieniu Sky będzie indeksować treści z BBC iPlayer, ITV Hub, All 4, Netflix, Disney+ i Amazon Prime Video. Krótko po ogłoszeniu sprzętu, spółka macierzysta Sky Comcast ogłosiła, że podpisała umowę na wprowadzenie aplikacji Apple TV na swoje platformy w USA i WIELKIEJ BRYTANII. Oprócz tych dostawców treści, Sky Glass może uzyskać dostęp do YouTube, odtwarzać muzykę ze Spotify, przesyłać strumieniowo ćwiczenia na żywo z Peloton i gier mobilnych z Play.Działa stabilnie. W przeciwieństwie do Smart TV lub zewnętrznego krążka strumieniowego, nie można dodawać dodatkowych aplikacji, chyba że Sky zdecyduje się je włączyć. (Chociaż, aby być uczciwym, to nie jest tak, że firmy takie jak Amazon I Roku może zagwarantować, że albo, biorąc pod uwagę ich wcześniejsze potyczki z YouTube.)

Sam interfejs jest bardzo ewolucją szablonu nieba ustanowionego w 2016 roku, z linearnym menu telewizji na żywo nie jest pierwszą rzeczą, do której masz dostęp. Zamiast tego otwierasz wybraną sekcję “najlepsze typy dla Ciebie”, która pobiera ze wszystkich usług, do których masz dostęp. Ponieważ jest to pożyczony telewizor z kontem prasowym, te zalecenia były dość ogólne i powiązane z wielkimi serialami Sky, ale jestem pewien, że z czasem poprawiłyby się. Menu zajmuje teraz o wiele więcej pionowości niż wcześniej, odzwierciedlając trend, który coraz częściej widzisz w Internecie, gdzie każda odwiedzana witryna wymaga co najmniej jednego przewijania, zanim dotrzesz do interesujących Cię pozycji.

Przewiń w dół, a otrzymasz serię pastylek do ssania-przycisków, które rozbijają różne kategorie treści — programy telewizyjne, filmy, Sport, dzieci i tym podobne. (Na marginesie, YouTube naprawdę usunął potrzebę linearnej telewizji muzycznej, prawda? Nie patrzyłem na kanał muzyczny telewizji satelitarnej od lat, ale przycisk “Muzyka” ujawnia tylko garść pozostałe kanały.) Następnie otrzymasz liniowe menu TV, a przynajmniej to, co jest na BBC One i Two-musisz kliknąć, aby uzyskać dostęp do pełnego przewodnika telewizyjnego. Został on wyposażony w graficzny spit-and-polish, aby skorzystać z ekranu, ale jest w większości taki sam jak wcześniej. Większy nacisk kładziony jest na grafikę i dobrą grafikę, ale Sky na szczęście zdecydowało się nie naprawiać tego, co nie zostało zepsute.

Poza głównym przewodnikiem telewizyjnym dostajesz swoją “playlistę”, która jest tym, co Sky stworzyło, aby zastąpić pomysł nagrania. Następnie otrzymasz listę 10 najlepszych programów pobranych od każdego użytkownika Sky na każdej platformie Sky, baner przedstawiający Oryginalne i ekskluzywne programy Sky oraz listę odtwarzania.Działa gry. Te gry to niewiele więcej niż mobilne tytuły crapware — wraz z reklamami pre-roll — które spróbujesz raz, zdasz sobie sprawę, że to strata czasu i nigdy więcej nie zagrasz. Jeśli jest jedna irytacja, jest to, że główne menu ustawień jest zakopane na samym dole tej strony i zajmuje kilka długich naciśnięć, aby dotrzeć, jeśli się spieszysz.

Zdalnie

Daniel Cooper

Powiedziałbym, że większość ludzi ma intymne relacje z pilotami, więc często używamy ich przez cały dzień. Mapa ich guzików jest nieusuwalna na naszej podświadomości do tego stopnia, że myślę, że mógłbym poruszać się po mojej Z zawiązanymi oczami. Piloty Sky są historycznie najlepsze w swojej klasie zarówno pod względem ergonomii, jak i thumbfeel, ale szklany pilot (na zdjęciu po prawej) to szok kulturowy. Mam awersję do stwierdzenia, że tylko dlatego, że coś jest INNE, jest z natury złe, ale proces oduczenia się pół dekady treningu był wyzwaniem.

Częścią tego jest to, że Sky wyciągnął kilka dobrze używanych przycisków z pilota, aby uprościć jego działanie. Niektóre z tych funkcji są teraz dostępne w menu ekranowym uruchamianym przez odpowiednik przycisku hamburgera na pilocie. Inne, zdaniem Sky, zostały zastąpione przez funkcje automatycznego sterowania i sterowania głosowego urządzenia. Ale oznacza to, że rzeczy, które były wcześniej bezpośrednio dostępne w dwie sekundy, teraz trwają znacznie dłużej. To właśnie dążenie do wydajności sprawia, że w niektórych przypadkach wszystko staje się mniej wydajne.

Od czasów Sky + remote zawsze był wahacz głośności na lewym biodrze urządzenia i wahacz kanału góra / dół po prawej stronie. Ale tym razem Sky porzucił rocker kanału w górę / w dół i przesunął rocker głośności na przeciwną stronę. Podobnie, specjalne kontrolki transportu, które były używane do okrążania clickpada, zostały również wycięte. Oba te zadania są teraz wyłączną domeną clickpada-kolejny kawałek oduczenia, który musisz zrobić, jeśli pochodzisz z innego produktu Sky.

Jedną z konsekwencji tych przeprowadzek jest to, że nie ma teraz łatwego sposobu na stronicowanie w górę/w dół Przez EPG, jak można z kanałem w górę / w dół rocker. I nie możesz przesunąć do przodu 24 godziny za pomocą przycisku szybkiego przewijania do przodu, jak kiedyś. Jednym z moich cotygodniowych rytuałów jest szukanie, które odcinki Columbo serial, w którym zakochałem się podczas pandemii, jest emitowany w każdą niedzielę. Ale podczas gdy mogłem przeglądać strony w dół iw poprzek, aby znaleźć niedzielny harmonogram w około 10 sekund z Sky Q, teraz musisz długo nacisnąć klawisz Pad. I to trwa wieczność.

Teraz, moje podrażnienia z układem przycisków niezależnie od tego, Szklany Pilot jest bardzo doświadczonym ulepszeniem. Sprzęt is teraz pokryte matową gumą, która miejmy nadzieję nie zarysuje się tak łatwo, jak poprzednie modele połysku. Ogólny układ jest czystszy, przyznaję, a usunięcie przycisków tekstowych z klawiatury numerycznej – choć irytujące – sprawia, że wszystko wygląda ładniej. Nie wspominając już o tym, że przyciski świecą się teraz, gdy są używane, co pomaga w warunkach słabego oświetlenia i ogólnie wygląda całkiem fajnie.

Głos

Sky oferuje wyszukiwanie głosowe od lat, ale teraz możesz po prostu szczekać “Hello Sky” na telewizorze, aby go włączyć. Do diabła, to coś ma czujnik ruchu i ożywi się, jeśli wykryje ruch przed nim po długim okresie bezruchu (z wyjątkiem nocy). To jasne, że Sky chce, aby używać szkła bardziej jak kawałek inteligentnego sprzętu domowego niż jako staromodny telewizor. I to działa przez większość czasu, chociaż wydaje mi się, że potrzeba dwóch dobrych prób, zanim zrozumie dokładnie to, co mówisz. Kiedy mówisz (podczas gdy coś już gra), często wycisza głośniki i prosi, abyś poszedł jeszcze raz, aby lepiej usłyszeć, co się dzieje.

Szczerze mówiąc, możliwość powiedzenia “Hello Sky” podczas wchodzenia do pokoju, aby włączyć telewizor (jeśli jeszcze nie wykrył Twojego ruchu) jest całkiem fajna. Ale nie jesteśmy, nie do końca, w momencie, w którym możesz polegać na tej funkcji wyszukiwania jako kompletnym zamienniku staromodnego wyszukiwania tekstowego. Nie pomaga to, że musisz wrócić do pilota po początkowym zapytaniu, aby zrobić cokolwiek, co faktycznie chcesz zrobić. Tak więc, w tym momencie, to okraka tę niezręczną przepaść między nowością używasz tylko po to, aby pokazać się swoim sąsiadom, a codziennym niezbędnikiem.

Playlista

Zawsze istniała niezręczna relacja między tymi, którzy robią i sprzedają filmy i programy telewizyjne, a tymi, którzy je konsumują. Ten pierwszy chce absolutnej kontroli nad tym, jak materiał jest dystrybuowany i całkowitej maksymalizacji zysków, która następuje. Tymczasem użytkownicy końcowi mogą czuć, że jeśli już zapłacili za oglądanie czegoś, nie chcą być nickeled i dimeded ponownie płacić. Ale między DVD, a teraz streamingiem, równowaga mocy została przekazana w całości producentom. Sky Glass, jeśli to możliwe, idzie o krok dalej, pozbawiając cię wszystkich praw do angażowania się w materiały nadawcze na własnych warunkach.

Pomijając twierdzenia tezy Doomy, Sky Glass nie ma możliwości lokalnego nagrywania treści nadawanych. W rzeczywistości nie używa nawet słowa “rekord” w 17-stronicowym dokumencie wysłanym do recenzentów, ponieważ to już nie jest rzecz. Zamiast tego masz dostęp do własnej “listy odtwarzania”, do której możesz dodać treści, które chcesz oglądać. W przypadku treści na żądanie, które są już starannie zapakowane na serwerze, w siedzibie Sky, Netflix, Amazon lub BBC, jest to w porządku. Kiedy przychodzi czas na zapisanie czegoś, co nie jest łatwo dostępne na żądanie, prawdziwe problemy zaczynają się ujawniać. Sky dodał, że nie ma limitu pamięci per-se, ponieważ wszystko jest przechowywane gdzieś na serwerze.

Mówiąc prościej, Sky ma serię rejestratorów cyfrowych, które odcinają i zapisują programy z telewizji na żywo podczas ich emisji. Ale z różnych oczywistych powodów prawnych i umownych nie może po prostu pozwolić ci na dostęp do tych nagrań bez względu na to, ile płacisz Sky miesięcznie. Niestety, jedynym sposobem, aby uzyskać dostęp do tych materiałów, jest posiadanie dalekowzroczności aby dodać tę konkretną transmisję do listy odtwarzania z wyprzedzeniem. Ale, niestety, nawet jeśli tak jest, nie dostaniesz prawa do oglądania i” trzymania “tego nagrania w “wieczności”, jak możesz z Sky Q.

Mecz Dnia, jako dobry przykład, transmisje edytowane najważniejsze z weekendowych meczów Premier League w sobotnie i niedzielne wieczory. Na Sky Q, lub innym systemie nagrywania, mogę nagrać program i oglądać go w wolnym czasie dzień lub miesiąc po pierwszej emisji. Sky Glass nie pozwala jednak nagrywać programu, ale zamiast tego kieruje cię do wersji dostępnej do nadrobienia przez BBC iPlayer. Teraz, ze względu na ścisłą kontrolę Premier League nad swoimi prawami, rata ta jest wycofywana tydzień po pierwszej emisji.

W rzeczywistości nawet rzeczy nagrane za pośrednictwem systemu nagrywania chmur Sky są dostępne tylko przez dwanaście miesięcy, zanim zostaną usunięte.

Jeszcze lepszym przykładem są powtórki z Frasier, które emitowane są o 9 rano w dni powszednie. Nawet jeśli ustawię serię na moją playlistę w odpowiednim czasie, żaden z odcinków nie będzie dostępny do oglądania po fakcie, ponieważ prawa na żądanie są zablokowane. Ponieważ nagranie odbywa się w serwerowni w ośrodku Sky gdzieś w Wielkiej Brytanii, nie jest już pod twoją kontrolą. I to jest problem z przekazaniem wszelkiej kontroli dostawcom treści, ponieważ odbywa się to kosztem jakiejkolwiek formy wygody. (Tymczasem Paramount+ pojawi się w Wielkiej Brytanii w 2022 roku i będzie dostępny na Sky Glass.) Chciałbym przypomnieć w tym momencie, że jeśli max z abonamentu Sky, będziesz płacić więcej niż sto funtów miesięcznie za ten brak usługi.

Czytanie forów użytkowników na stronie Sky było tutaj pouczające, a niektórzy z najwcześniejszych użytkowników Sky Glass nie są zachwyceni krówką. Oczywiście, nie ma nic w przewodniku telewizyjnym, aby poinformować, że program z listy odtwarzania nie jest dostępny do oglądania później. Hell, add Frasier do własnej listy odtwarzania, a po emisji będzie tylko pokazać pusty kafelek, kliknij na to, a pojawi się lista odcinków transmisji na żywo w tym tygodniu. I nie ma sposobu z wyprzedzeniem, aby wiedzieć, czy jest to sytuacja, która powita cię, gdy wrócisz do domu po długim dniu w pracy.

Mam nadzieję, że Sky Glass zmusi każdego nadawcę i platformę streamingową do audytu swoich metadanych. Nie ma nic gorszego niż szukanie programu na żądanie, wybranie go, a następnie dowiedzenie się, że faktycznie zawartość nie pasuje do opisu. W końcu, jeśli mamy szukać tych rzeczy na żądanie znacznie częściej, nie będzie to wystarczająco dobre, aby po prostu wrzucić swoje treści do sieci i mieć nadzieję, że opisy są prawidłowe.

Ekonomia

Sky Glass dostępny jest w pięciu kolorach: Ocean Blue, Dusky Pink, Racing Green, Ceramic White i Anthracite Black. Jako samodzielny zakup, Sky Glass kosztuje £649, £849 i £1,049 dla modeli 43-, 55 – i 65-calowych, odpowiednio. Ale Sky obstawia, że użytkownicy woleliby spasować ten koszt do miesięcznego abonamentu telewizyjnego, płacąc token z góry i rozkładając koszt na 24 lub 48 miesięcy bez odsetek. Użytkownicy muszą następnie ustalić, który pakiet chcą dodać do niego, a Najtańszy jest Sky Ultimate TV bundle (który zawiera podstawowy sub Netflix) za £26 miesięcznie. To dodatkowe 5 funtów miesięcznie za zawartość HDR i Dolby Atmos, 25 funtów za Sky Sports, 11 zł dla Sky Cinema i 5 zł dla Sky Kids. (Użytkownicy mogą również płacić za BT Sport, za dodatkowe £30 miesięcznie, ze wszystkimi tymi pakietami telewizji Sky działającymi na 31-dniowym kontrakcie kroczącym.) Ponadto, wydaje się, że po pierwszym roku użytkownicy będą musieli również dokupić dodatkowe 5 funtów miesięcznie, aby móc pominąć reklamy z wewnątrz ITV Hub, STV Player i All4 apps.

Oto łatwiejszy podział cen i tego, czego możesz się spodziewać, zarówno dla telewizora, jak i treści, które go napędzają.

Niebo

Problem polega na tym, że trudno jest oszacować, do jakiego rodzaju konkurencyjnych telewizorów powinniśmy to porównywać, jeśli w ogóle. Wszakże większość zwykłych telewizorów wymaga dedykowanych soundbarów I set-top-boxu, więc niesprawiedliwe byłoby prowadzenie tego obok siebie ze standardowym zestawem paneli o takich wymiarach. Ale mogę ustawić sobie tam budżet, lub w pobliżu, i zobaczyć, jakie dobra mogę znaleźć.

Jeśli chodzi o panele, seria A7 firmy Hisense to dobre miejsce na początek, ponieważ można uzyskać panel 43 -, 55-i 65-calowy w zależności od potrzeb. Każdy z nich to zestaw Quantum Dot 4K, w tym HDR 10+, Dolby Vision, częstotliwość odświeżania 60 Hz i sterowanie głosowe za pośrednictwem Asystenta Google lub Alexa. W zależności od rozmiaru panelu, który wybierzesz, spowoduje to powrót do £399, £499 lub £699, co daje wystarczająco dużo miejsca, aby znaleźć pół-przyzwoity soundbar. Niestety najtańszym soundbarem wyposażonym w Dolby Atmos, jaki znalazłem, był Pasek JBL 5.0, który daje Ci 249 zł. Na szczęście Sky Q jest tani, więc jest szansa, że jeszcze przez jakiś czas unikniesz zablokowania się w tej nowej dystopii treści.

Teraz, jeśli zdecydujesz się kupić Sky Glass, a następnie nie kontynuować subskrypcji Sky (po opłaceniu szkła lub wykupieniu od razu), to nadal będzie działać. Firma twierdzi, że trzy porty HDMI i wbudowany soundbar będą działać dobrze, a aplikacja nadal umożliwi dostęp do aplikacji innych firm. Jedyne tarcie, które najwyraźniej zauważysz, to to, że musisz ponownie zalogować się do wszystkich aplikacji, których używasz w systemie. Możesz także oglądać cyfrową telewizję naziemną, podłączając odpowiednią antenę i ustawiając ją zgodnie z wymaganiami.

Czy powinieneś go kupić?

Jedynym minusem robienia jakichkolwiek oświadczeń na temat produktu Sky jest to, że rozprzestrzenianie się Szkła Sky jest prawie nieuniknione. W końcu historia pokazuje, że Sky chętnie delikatnie obniża cenę swoich produktów sprzętowych, aby pomóc swoim usługom w większej liczbie domów. Nie mam wątpliwości, że chociaż na razie szkło Sky jest drogie, za rok lub dwa zostanie zdyskontowane na tyle, że nie można go zignorować.

I nie winię cię, jeśli chcesz jeden tylko dlatego, że oferuje poziom prostoty i elegancji, że po prostu nie dostać w większości zwykłych telewizorów. Wyeliminowanie większości sprawl i zapewnienie, że Twój kącik telewizyjny przestanie wyglądać jak serwerownia, jest czymś, do czego należy dążyć. Oczywiście, Sky Glass – na papierze-to fantastyczny pomysł, a wykonanie jest całkiem dobre pod niemal każdym względem.

Po prostu kupowanie Sky Glass zapewnia, że jesteś na zawsze Spętany diabelską okazją, że ciągle przypominasz sobie, że nie masz kontroli. Ostre łokcie gigantów licencjonowania treści oznacza, że rzeczy, które chciałeś nagrać w dogodnym dla siebie momencie, nie można teraz polegać na. Jeśli Gigant medialny w Kalifornii nie uważa, że zasługujesz na oglądanie programu telewizyjnego w ciągu dnia, kiedy wracasz z pracy, to nie masz takiej możliwości.

Istnieje bardzo rozsądne rozwiązanie tego problemu, oczywiście, czyli niebo powinno wrzucić dysk twardy do tego sprzętu. Nie wierzę ani przez chwilę, że nie ma miejsca i nie powinno być żadnych ograniczeń technicznych, dlaczego nie można z tym systemem na chipie. W przypadku większości programów możesz oglądać je na żądanie bez żadnego zamieszania, a w przypadku wszystkiego innego możesz mieć lokalne nagranie wolne od ograniczeń licencyjnych treści.

Jeśli przewróciłeś oczami na tylną połowę tej recenzji i szczerze nie widzisz potrzeby martwić się i martwić o dostęp do nagrań, Sky Glass jest dla ciebie. Ale jeśli jesteś choć trochę zaniepokojony brakiem wolności, jaką daje taki system, powiedziałbym, że Wstrzymaj ogień na razie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.