Inteligentne gadżety domowe i technika kuchenna, które tworzą wspaniałe prezenty

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.

Utrzymanie domu w czystości, organizacji i bezpieczeństwie może być obowiązkiem, a twoi bliscy prawdopodobnie czują się tak samo. Na szczęście istnieją gadżety, które mogą pomóc w ułatwieniu tego. Przez cały rok przeglądamy inteligentne głośniki, zrobotyzowane odkurzacze i błyskawiczne garnki, a na sezon wakacyjny przygotowaliśmy listę naszych ostatnich ulubionych w przestrzeni domowej, która będzie doskonałym prezentem. A twój prezent nie musi być biegły technologicznie, aby korzystać z nich wszystkich — wiele naszych rekomendacji oznacza, że dziecko wkracza w świat inteligentnego domu dla tych, którzy woleliby zacząć powoli.

Instant Pot Pro

Will Lipman Photography dla Engadget / Instant Pot

Prawie zawsze polecamy Wielofunkcyjny Instant Pot w naszych przewodnikach świątecznych i ten rok nie jest wyjątkiem. Ale zamiast dać ukochanej osobie regularny model, dlaczego nie awansować? Zaprojektowany dla zapalonego kucharza, Instant Pot Pro przynosi kilka kluczowych ulepszeń w stosunku do poprzednich modeli. Garnek wewnętrzny ma wyjątkowo grube dno, które pozwala podgrzać go na piecu, a także uchwyty, które ułatwiają podnoszenie. Posiada 28 konfigurowalne programy dla różnych potraw i istnieje pięć ulubionych przycisków, które można przypisać do często gotowanych posiłków. Posiada również alerty przypominające o wydaniu steam z 5-i 10-minutowymi ustawieniami wstępnymi. Jest dostępny w dwóch różnych rozmiarach, ale zalecamy wersję sześciostopniową dla większości rodzin.

Kup Instant Pot Pro w Amazon – $130

Anova Precision Cooker Nano

Will Lipman Photography dla Engadget

Gotowanie Sous vide zasadniczo oznacza trzymanie żywności w łaźni wodnej o kontrolowanej temperaturze, zapewniając perfekcyjne wykonanie. Kiedyś wymagało to drogiego sprzętu, ale kuchenki sous vide stały się tanie w ciągu ostatnich kilku lat. Jednym z takich urządzeń jest Anova Precision Cooker Nano, który można znaleźć za około $100 i może być kontrolowany za pomocą aplikacji lub fizycznych przycisków. Jest to jedna z najbardziej przystępnych cenowo maszyn sous vide, ale zapewnia precyzyjną regulację temperatury. Aplikacja zawiera również szereg pomocnych przepisów, które pomogą użytkownikom rozpocząć podróż sous vide.

Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu trochę więcej, lubimy również Joule Breville za elegancki, minimalistyczny design. Nie ma fizycznych kontroli, które robi Nano, ale nadrabia to kompaktowym rozmiarem, który jest nieco łatwiejszy do zmieszczenia w szufladzie kuchennej. Każda opcja zapewni średnio Rzadki stek, soczyste piersi kurczaka lub po prostu idealnie ugotowane jajko.

Kup Precision Cooker Nano W Amazon – $130 kup Breville Joule w Amazon – $200

Piekarnik Anova Precision

Anova

Jeśli twoja ukochana osoba jest świetnym kucharzem z miejscem na licznik, rozważ zdobycie im piekarnika Anova Precision. To na pewno luksusowy zakup, ale jest wart swojej ceny dla poważnych domowych kucharzy. Ten kombinowany piec konwekcyjno-parowy może gotować jedzenie zarówno w mokrym, jak i suchym ogniu, umożliwiając kontrolę temperatury i poziomu wilgotności. Oznacza to, że Twój wyjątkowy ktoś może zrobić soczystego pieczonego kurczaka z chrupiącą skórą, a także chrupiący chleb w stylu rzemieślniczym w jednej maszynie. Dodatkowo posiada WiFi i aplikację towarzyszącą, która pozwala kucharzom mieć oko na jedzenie z dowolnego miejsca.

Kup Precisina piecu w Anova-599 zł

Bateria Dzwonka Google Nest

Gniazdo

Dzwonki wideo są przydatne do sprawdzania, kto jest przy drzwiach wejściowych w zaciszu kanapy. Jednym z naszych ulubionych jest Nest Hello (obecnie nazywany przewodowym dzwonkiem Nest), dlatego byliśmy zadowoleni, gdy Nest wyszedł z nową wersją Na Baterie, baterią Nest Doorbell. To świetny prezent zarówno dla właścicieli domów, jak i najemców, ponieważ nie musisz go hardwire. Żywotność baterii wynosi od jednego do sześciu miesięcy, w zależności od tego, jak jest aktywna (jest krótsza, jeśli mieszkasz na przykład na ruchliwej ulicy). Dzwonek powiadamia ich, gdy w pobliżu drzwi znajduje się osoba, zwierzę lub pojazd. Może również poinformować ich o umieszczeniu paczki, co jest Świetne do zapobiegania kradzieży. Ponadto oferuje trzy godziny historii wideo Wydarzenia za darmo, z opcją zakupu większej ilości miejsca za pośrednictwem subskrypcji Nest Aware.

Kup Akumulator dzwonka Nest w Best Buy – $180

Google Nest Hub (2. gen)

Gniazdo

Jeśli dostaniesz Dzwonek Do Gniazda dla kogoś,możesz rozważyć podarowanie mu również gniazda. Oba są zaprojektowane do współpracy: za każdym razem, gdy ktoś zadzwoni do drzwi, na ekranie Nest Hub pojawi się widok z kamery, kto jest przy drzwiach wejściowych. Nawet bez dzwonka do drzwi, jednak inteligentny wyświetlacz jest doskonałym urządzeniem, które można mieć w domu-zwłaszcza jeśli twoja ukochana osoba korzysta już z Asystenta Google. Działa jako cyfrowa ramka na zdjęcia i mogą jej używać do oglądania YouTube i Netflix. Może również wykonywać połączenia za pośrednictwem Google Duo i oferuje filmy z przepisami wraz z instrukcjami gotowania krok po kroku. Jeśli użytkownik tak zdecyduje, może śledzić swoje wzorce snu, gdy umieści urządzenie obok swojego łóżka.

Kup Nest Hub (2nd gen) w Best Buy – $100

Amazon Echo Show 8

Will Lipman Photography dla Engadget

Dla tych, którzy wolą Alexę od Asystenta Google, Echo Show 8 jest świetną alternatywą dla Nest Hub. Działa również jako cyfrowa ramka na zdjęcia, a jego 8-calowy wyświetlacz jest dobrym rozmiarem do przesyłania strumieniowego programów z Amazon Prime, Netflix i Hulu podczas przygotowywania kolacji. Może być również używany do nadążania za nowościami, sprawdzania pogody i sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi. Ponieważ Amazon współpracuje z Allrecipes i Food Network Kitchen, użytkownicy mogą również znaleźć różne przepisy i filmy instruktażowe.

Kup Echo Show 8 W Amazon – $130

Oczyszczacz Powietrza Mila

Will Lipman Photography dla Engadget

Oczyszczacze powietrza to świetny prezent dla każdego, kto ma alergię, mieszka w zanieczyszczonym obszarze lub po prostu chce łatwiej oddychać w domu. A jeśli chcesz dać komuś inteligentniejszy Oczyszczacz powietrza, rozważ Mila Air. Jest dostarczany z jednym z siedmiu wstępnie skonfigurowanych filtrów HEPA, które mogą odfiltrować cząstki i alergeny, takie jak pyłki i kurz. Posiada również mnóstwo opcji dostosowywania: tryb “usługa sprzątania”, który działa w pełni, gdy nikt nie jest w pokoju,” tryb uśpienia”, który wyłącza światła i zmniejsza prędkość wentylatora w nocy, a także tryb” biały szum”, który naśladuje kojące dźwięki jak Wodospady. Mila ma również mnóstwo czujników, które mogą powiedzieć, czy w powietrzu znajduje się tlenek węgla lub czy wilgotność jest zbyt wysoka.

Kup Oczyszczacz powietrza Mila – $349

Kamera wewnętrzna Blink

Blink

Kamera wewnętrzna Blink zapewnia spokój ducha w kompaktowym i niedrogim opakowaniu. Twój ukochany z pewnością doceni fakt, że Blink jest bezprzewodowy i zasilany bateryjnie; ponieważ dnie trzeba go umieszczać w pobliżu gniazdka elektrycznego, może siedzieć prawie wszędzie. Nie będą również musieli martwić się o ładowanie aparatu, ponieważ może trwać do dwóch lat na dwóch dołączonych bateriach AA. Oprócz tego, że pozwala im monitorować swój dom, oferuje również konfigurowalne alerty ruchu, dzięki czemu otrzymają powiadomienia tylko wtedy, gdy chcą. Dodatkowo, jest dwukierunkowy dźwięk, dzięki czemu mogą słyszeć i mówić do osoby (lub zwierzęcia) po drugiej stronie.

Kup Blink Indoor w Amazon – $80

iRobot Roomba 694

Will Lipman Photography dla Engadget

Może masz kogoś w swoim życiu, kto potrzebuje pomocy w sprzątaniu po sobie. W tym celu zalecamy zdobycie jednego z naszych ulubionych odkurzaczy robotów, iRobot Roomba 694. Może zasysać brud i zanieczyszczenia zarówno z twardego drewna, jak i wykładziny podłogowej, a szczotka do zamiatania krawędzi zajmuje zakurzone narożniki. Aplikacja towarzysząca pozwala im sterować nim zdalnie lub mogą skonfigurować harmonogram czyszczenia, aby mały robot mógł robić swoje w określonym czasie. Nawet automatycznie dokuje i ładuje się, jeśli ma mało baterii.

Kup Roomba 694 w iRobot – $275

August WiFi smart lock

Sierpień

Inteligentne zamki to świetny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa i wygody w każdym domu. Zalecamy August WiFi smart lock, ponieważ jest łatwy w użyciu, a ponieważ pasuje do istniejącego rygla, jest świetny zarówno dla właścicieli domów, jak i najemców. Pozwala Twoim bliskim otworzyć drzwi całkowicie bez użycia rąk, co jest świetne, jeśli mają pełne ręce zakupów. Mogą ustawić go tak, aby automatycznie blokował się po zamknięciu drzwi lub po określonym czasie. Jeśli ktoś jest przy drzwiach, ale jest w biurze lub na podwórku, może go łatwo wpuścić jednym dotknięciem palca. Ponadto mogą przyznać dostęp określonym znajomym lub członkom rodziny, co oznacza, że nigdy nie będą musieli wkładać klucza pod wycieraczkę.

Kup August WiFi smart lock w Amazon – $229

TP-Link Kasa smart plug

Will Lipman Photography dla Engadget

Dzięki inteligentnej wtyczce każde urządzenie może być częścią podłączonego domu za niewielkie pieniądze. Smart plug TP-Link Kasa jest szczególnie dobry, ponieważ jest zarówno niedrogi, jak i niesamowicie kompaktowy (a jeśli naprawdę brakuje miejsca, jest jeszcze mniejsza wersja mini). Wraz z aplikacją towarzyszącą mogą zaplanować Zegar, aby włączać i wyłączać wszystko, od świątecznych lampek po ekspres do kawy. Jest również kompatybilny zarówno z Alexa i Google Assistant, co pozwala im dodać sterowanie głosowe do dowolnego gniazdka.

Kup Kasa smart plug (4 pack) w Amazon – $30 kup Kasa mini smart plug (2 pack) w Amazon – $20

Eero 6 WiFi mesh router

Amazonka

Ponieważ większość z nas ma tak wiele gadżetów i inteligentnych urządzeń domowych, być może najlepszą rzeczą, jaką możesz dać ukochanej osobie, jest dar lepszego Wi-Fi, aby wszystko działało płynnie. Routery Eero firmy Amazon zapewnią właśnie to. Najnowsze modele obsługują WiFi 6, najnowszy i najszybszy standard WiFi i będą obsługiwać urządzenia 75-plus jednocześnie. Obejmuje również do 1,500 stóp kwadratowych z prędkością Wi-Fi do 900 MB / s, więc jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będą mieli do czynienia z martwymi punktami lub buforowaniem. Eero 6 jest również wyposażony we wbudowany Moduł ZigBee smart home hub, który umożliwia podłączanie kompatybilnych urządzeń bez konieczności zakupu osobnego urządzenia.

Kup router Eero 6 W Amazon – $129

Philips LED Smart Bulb starter kit

Philips

Dodaj kolor bliskiej osobie życie dzięki zestawowi startowemu Philips LED smart bulb, który zawiera cztery wielokolorowe żarówki oraz Hue Hub, który łączy je wszystkie razem. Żarówki mogą wypełnić pokój milionami różnych kolorów, dzięki czemu mogą wybierać spośród ciepłego nastrojowego oświetlenia dla przytulnej atmosfery lub tęczy na imprezy. W aplikacji towarzyszącej mogą tworzyć zegary i procedury, dzięki czemu ich światła stopniowo włączają się rano lub wieczorem. Jest skalowalny: w końcu mogą mieć do 50 świateł podłączonych do jednego koncentratora Hue, co daje im swobodę wyposażenia całego domu w inteligentne oświetlenie, jeśli chcą.

Kup zestaw startowy Philips Hue w Amazon – $195