Snap pozywa Urząd Patentowy USA o zastrzeżenie znaku towarowego dla “okularów”

Twórca Snapchat Snap pozwał US Patent and Trademark Office (USPTO) za odrzucenie wniosku, który firma złożyła do znaku towarowego słowo “okulary” w odniesieniu do jego noszenia o tej samej nazwie. W skardze zauważonej przez The Verge, Snap twierdzi, że użycie terminu ” wywołuje niezgodność między XVIII-wiecznym terminem okularów korekcyjnych a zaawansowanymi technologicznie inteligentnymi okularami Snap XXI wieku.”

Skarga wynika z trwającego sporu między Snap a USPTO co do tego, czy “okulary” to termin, który można zastosować do dowolnej pary inteligentnych okularów. W opinii opublikowanej w listopadzie przez Komisję Odwoławczą Agencji ds. znaków towarowych USPTO stwierdził, że używanie okularów przez Snap nie pozwoliło uzyskać” odrębności ” niezbędnej dla znaku towarowego. “Okulary są tak powszechnie używane do opisywania natury produktu lub produktów konkurencyjnych, a nie jakiegokolwiek konkretnego źródła produktu(ów)”, powiedział USPTO w tym czasie. Pozywając USPTO, Snap ma nadzieję obalić decyzję Komisji Odwoławczej.

Snap po raz pierwszy zgłosił się do znaku towarowego Spectacles w 2016 roku, w tym samym roku wypuścił model pierwszej generacji. Pomimo sprytnej kampanii marketingowej z udziałem automatów Minion-like, noszenie było klapą dla firmy. W pewnym momencie Snap miał podobno tysiące niesprzedanych par zbierających kurz w chińskich magazynach. Jednak nawet po stracie 40 milionów dolarów na pierwszej wersji, wypuściło dwa nowe modele, a ostatnio zadebiutowało parą okularów rozszerzonej rzeczywistości.

W tym celu, Snap claims, dzięki marketingowi w mediach społecznościowych, przekazom ustnym i mediom, konsumenci zaczęli kojarzyć słowo “okulary” ze swoją marką, roszczeniem, które USPTO kwestionuje. W tej samej opinii z listopada Agencja napisała, że “konta w mediach społecznościowych mają niezadowalającą liczbę obserwujących, a liczba obserwujących jest zaskakująco mała.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.