Snapchat ogranicza rekomendacje znajomych dla kont nastolatków

Snapchat zmienia funkcję rekomendacji znajomych po wezwaniach do zwiększenia bezpieczeństwa w aplikacji. Firma utrudnia DOROSŁYM nieznajomym znalezienie nastolatków w swojej aplikacji, ograniczając rekomendacje znajomych w funkcji “szybkiego dodawania”. 

Teraz aplikacja nie pokaże kont 13 do 17-latków w Quick Add, chyba że mają “określoną liczbę wspólnych kont”, zgodnie z Snap. Chociaż zmiana nie uniemożliwi DOROSŁYM i nastolatkom łączenia się w ogóle, może utrudnić nieznajomym znalezienie nastolatków, których jeszcze nie znają. W poście na blogu firma powiedziała, że zmiana była częścią jej pracy, aby ” zwalczać epidemię fentanylu “i powstrzymać dilerów narkotyków przed znalezieniem” nowych sposobów na nadużywanie Snapchata.”

W ostatnich miesiącach firma stanęła w obliczu kontroli nad obsługą dilerów narkotyków na swojej platformie. Prawodawcy i rzecznicy bezpieczeństwa popchnęli Snap, aby zrobił więcej, aby dealerzy nie korzystali ze Snapchata po doniesieniach o przedawkowaniu leków kupionych za pośrednictwem aplikacji. Snap powiedział również we wtorek, że poprawił swoją zdolność do proaktywnego wykrywania ” treści związanych z narkotykami “na swojej platformie, a 88 procent” treści związanych z narkotykami “jest teraz” proaktywnie wykrywany ” za pomocą sztucznej inteligencji. Firma zauważa również, że zatrudnia zespół, który współpracuje bezpośrednio z organami ścigania i” znacznie poprawił ” czas reakcji na wnioski organów ścigania.

Podczas przesłuchania w Senacie zeszłej jesieni, wiceprezes Snap ds. globalnej polityki publicznej Jennifer Stout powiedziała, że firma pracuje nad nowymi funkcjami kontroli rodzicielskiej, które ułatwiłyby rodzicom monitorowanie aktywności swoich dzieci w aplikacji. Te aktualizacje jeszcze nie zostały uruchomione, choć firma ma nadzieję udostępnić je ” w najbliższych miesiącach.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.