Aparat Snapchata potrafi identyfikować potrawy i polecać przepisy

Kamera Snapchat w aplikacji jest teraz w stanie polecać przepisy na podstawie jedzenia, które układasz w kuchni. Food Scan to najnowszy dodatek do funkcji “skanowania” aplikacji, która pozwala również użytkownikom identyfikować Rośliny i rasy psów oraz elementy odzieży.

Teraz, skanowanie żywności pojawi się przepisy zawierające element, a także link do wpisu w Wikipedii dla składnika. Snap współpracuje z allrecipes.com na funkcji, która mówi, może rozpoznać ponad 1200 pozycji I zasugerować ponad 4500 potraw.

Miałem okazję przejrzeć tę funkcję, a możliwości skanowania żywności w aplikacji były głównie na miejscu. Udało mu się poprawnie zidentyfikować różnorodne produkty i polecić odpowiednie przepisy (w tym przepis na bar z persimmon, który wyglądał intrygująco). Podobnie jak większość tego typu wizualnych funkcji wyszukiwania, nie jest to całkowicie niezawodne. Zasugerował receptury wiśniowe, gdy skanowałem torbę pomidorków koktajlowych. I kawał imbiru udało się całkowicie pień funkcji. Bez względu na to, pod jakim kątem trzymałem aparat, Snapchat nie był w stanie rozpoznać go jako pożywienia, a zamiast tego zalecał gady i ludzkie soczewki ar o tematyce ręcznej.

Funkcja ta nie jest również przeznaczona do pracy z opakowaną żywnością-Snapchat ma oddzielną funkcję, która może skanować te elementy w poszukiwaniu informacji żywieniowych-więc nie będzie w stanie pomóc ci dowiedzieć się, co zrobić z tą losową puszką sosu pomidorowego lub czymkolwiek innym zbiera kurz z tyłu spiżarni. Ale nawet przy tych ograniczeniach funkcja ta jest nadal użytecznym punktem wyjścia, gdy nie masz pomysłów lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego. A nawet jeśli to nie działa, nadal możesz znaleźć zabawny nowy obiektyw AR do wypróbowania.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.