Ktoś włamuje się do drukarek paragonów z wiadomościami “antiwork”

Hakerzy atakują drukarki paragonów firmowych, aby wstawiać komunikaty pro-pracownicze – wynika z raportu z Vice i posty na Reddicie. “Czy ktoś ci za mało płaci?”, czyta jedną wiadomość i “jak McDonald’ s W Danii może płacić swoim pracownikom $22 za godzinę i nadal udaje się sprzedać Big Maca za mniej niż w Ameryce?”inne państwa. 

Wiele podobnych zdjęć zostało opublikowanych na Reddicie, Twitterze i w innych miejscach. Wiadomości są różne, ale większość czytelników wskazuje na subreddita r/antiwork, który niedawno stał się popularny podczas pandemii COVID-19, ponieważ pracownicy zaczynają domagać się więcej praw.

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że wiadomości były fałszywe, ale firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, która monitoruje internet, powiedziała Vice że są legalne. “Ktoś jest… przesyłaj [ing] surowe dane TCP bezpośrednio do usług drukarek przez internet”, powiedział założyciel GreyNoise Andrew Morris Vice. “Zasadniczo do każdego urządzenia, które ma otwarty port TCP 9100 i drukuje [ing] wstępnie napisany dokument, który odwołuje się do /r/antiwork z niektórymi prawami pracowniczymi/komunikatami kontrkapitalistycznymi.”

Według Morrisa osoby stojące za atakiem używają 25 oddzielnych serwerów, więc zablokowanie jednego adresu IP niekoniecznie powstrzyma ataki. “Osoba techniczna przesyła żądania wydruku dokumentu zawierającego wiadomości o prawach pracowników do wszystkich drukarek, które są źle skonfigurowane, aby mogły być wystawione na działanie Internetu.potwierdziliśmy, że druk jest pomyślnie drukowany w niektórych miejscach” – powiedział.

Drukarki i inne urządzenia podłączone do Internetu mogą być bardzo niebezpieczne. W 2018 roku haker porwał 50 000 drukarek z wiadomością, że ludzie powinni subskrybować PewDiePie, ze wszystkich przypadkowych rzeczy. Natomiast hack drukarki paragonów ma znacznie bardziej skoncentrowany zestaw celów i wiadomości. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.