Sonos wprowadza obsługę dźwięku przestrzennego DTS

Sonos wprowadza dziś aktualizację swojej aplikacji S2, która między innymi wprowadzi funkcję powitalną dla entuzjastów kina domowego. Niektóre urządzenia firmy będą w stanie dekodować Cyfrowy Format przestrzenny DTS dla dźwięku przestrzennego, co powinno pomóc ludziom uzyskać więcej z filmów, gier i innych treści, które obsługują standard. 

Sonos Arc, obie generacje Beam soundbar, Playbar, Playbase i Amp uzyskają obsługę DTS. Gdy głośniki odtwarzają cyfrowy dźwięk przestrzenny DTS, na ekranie aplikacji Sonos Teraz odtwarzane pojawi się plakietka. oba obsługują również Dolby Atmos.

DTS nie jest tak wciągający jak DTS:X czy Dolby Atmos — ten ostatni działa na Sonos Arc and Beam (Gen 2). DTS obsługuje dźwięk 5.1-kanałowy, ale nie konfigurację 7.1-kanałową lub głośniki napowietrzne. Gdyby Sonos w końcu wdrożył obsługę DTS: X na Arc (wydaje się, że raczej nie pojawi się w obecnych modelach wiązki), byłoby to dobrodziejstwem dla fanów Blu-ray. Mimo to, szersze wsparcie dla standardów Dźwięku Przestrzennego nie jest niczym do wąchania.

Ponadto aktualizacja S2 dodaje ustawienie oszczędzania baterii dla urządzeń Roam I Move. Po włączeniu tego ustawienia Głośniki wyłączą się całkowicie po 30 minutach nieaktywności. Musisz użyć fizycznych przycisków zasilania, aby je ponownie włączyć. Sonos twierdzi, że gdy głośniki są całkowicie wyłączone, Move może zachować żywotność baterii przez 30 dni, a Roam może to zrobić nawet przez 70 dni.

W innym miejscu ekran Teraz odtwarzane w aplikacji iOS będzie miał ustawienia korektora. Możesz stuknąć suwak głośności i uzyskać dostęp do ustawień po prawej stronie ekranu. Użytkownicy Androida uzyskają dostęp do tej funkcji w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Tymczasem Sonos ujawnił kilka intrygujących wiadomości dla fanów dźwięku przestrzennego. Obsługa Amazon Music Ultra HD i Dolby Atmos Music (które obsługuje Apple Music) wkrótce pojawi się w głośnikach Sonos.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.