Sonos planuje ulepszyć swoje osiągnięcia w zakresie środowiska mieszanego

Sonos to najnowsza firma technologiczna, która zobowiązała się do długoterminowego zmniejszania wpływu na środowisko. Firma smart speaker zaprezentowała inauguracyjny Plan klimatyczny, który sprawi, że jego” łańcuch wartości ” będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i osiągnie zerową emisję netto do 2040 roku. Firma wykorzysta niektóre kompensacje emisji dwutlenku węgla (takie jak projekt ekosystemu morskiego w Kambodży), ale obiecuje również ulepszyć zarówno swoje produkty, jak i operacje.

Wiele działań związanych z produktem koncentruje się na inteligentniejszym wyborze materiałów i recyklingu. Wszystkie nowe produkty Sonos będą korzystać z plastiku pochodzącego z recyklingu do końca roku podatkowego 2023, a wszystkie urządzenia będą korzystać z opakowań papierowych “odpowiedzialnie pozyskiwanych” do roku podatkowego 2025. W roku fiskalnym 2023 pojawią się również pierwsze urządzenia Sonos zaprojektowane specjalnie z myślą o recyklingu i ponownym użyciu, takie jak łatwiejsze do usunięcia elementy złączne zamiast kleju. Wszystkie produkty będą miały do tego roku tryb uśpienia, a firma zmniejszy pobór mocy bezczynności do 2W, począwszy od przenośnych głośników w fiskalnym 2022.

Ten ruch może nie zadowolić wszystkich. Neutralność w 2030 r.nie jest agresywnym celem, Jeśli obejmuje kompensacje — Sonos nadal będzie produkować nadwyżki emisji CO2. Firma może również stawić czoła znaczącemu wyzwaniu, przezwyciężając swój mieszany rekord środowiskowy. Choć Sonos jest znany z obsługi głośników od dawna, jego rozwidlona strategia wsparcia (gdzie starsze urządzenia nie mogą pracować obok nowszych) i tryb martwego recyklingu (który nie wzbudził zaufania w przeszłości.

Mimo to plan ten może znacznie poprawić reputację Sonos. To nie tylko uznanie ogólnego wpływu na środowisko, to projektowanie z myślą o długowieczności i możliwości naprawy. Jeśli wszystko pójdzie gładko, możesz nadal używać sprzętu Sonos po tym, jak jego pierwotny połysk się zużyje.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.