Sony przestaje produkować nową kamerę ZV-E10 z powodu braku chipów

Sony dopiero w lipcu wypuściło na rynek bezlusterkowca ZV-E10. od 3 grudnia zawiesiło zamówienia i wstrzymało produkcję z powodu trwającego niedoboru chipów-poinformowała Sony Japan. Firma dodała, że wznowienie produkcji i sprzedaży będzie zależało od “statusu dostaw części”, a zainteresowani kupujący powinni mieć oko na stronę produktu aparatu. 

ZV-E10 został wydany jako bardziej wydajna kontynuacja popularnej, kompaktowej kamery ZV-10, Dzięki opcji zmiany obiektywów. Jest to zasadniczo przerobiony model A6100 z wyświetlaczem typu flip-out, bez elektronicznego wizjera (EVF), wysokiej jakości wbudowanym mikrofonem z trzema kapsułami i przyciskiem, który ułatwia przejście z wideo na fotografię. 

Sony wstrzymało również produkcję aparatów A7 II, a6400 i A6100. Dwa ostatnie to dość najnowsze modele, ale A7 II pierwotnie wprowadzony na rynek w 2014 roku — więc trudno zobaczyć konkretny wzór. 

Aparaty fotograficzne nie są jedynymi produktami Sony dotkniętymi niedoborami półprzewodników. Sony podobno zmniejszyło również produkcję PS5, co może zagrozić realizacji 14,8 miliona konsol do marca 2022 roku. Sony i TSMC ogłosiły niedawno, że będą współpracować w fabryce chipów w Japonii dla specjalistycznych chipów używanych w samochodach, aparatach fotograficznych i innych gadżetach. Jednak zakład nie wejdzie do sieci najwcześniej w 2024 roku, więc nie zrobi nic, aby pomóc Sony ani nikomu innemu, w najbliższym czasie. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.