Sony xperia 5 III compact za 1000 dolarów wreszcie trafi do sprzedaży w USA

Sony nie sprzedaje wielu smartfonów w USA, więc zawsze jest to duża wiadomość, gdy pojawia się nowy — szczególnie model high-end. Po premierze w innych regionach w zeszłym roku, Xperia 5 III jest już dostępna za 1000 dolarów, Ars Technica zgłosiła. 

Xperia 5 III jest nieco mniejsza niż flagowy produkt firmy Xperia 1 III, ale ma dość podobne specyfikacje. Jest wyposażony w Snapdragon 888 SoC, 6.1-calowy wyświetlacz 2,520 x 1,080 (21:9) 120Hz, 8GB PAMIĘCI RAM (w porównaniu do 12GB dla 1 III) i 128GB pamięci masowej, a także potrójną konfigurację kamery z głównym aparatem 12-megapikselowym, ultraszerokim 12-megapikselowym i teleobiektywem 3x 12-megapikselowym. Oferuje wyświetlacz Gorilla Glass 6 i wodoodporność IP65/68, a jeśli nie masz nic przeciwko typowo kwadratowym wskazówkom Sony, wygląda bardzo premium.

Wyświetlacz zapewnia 10-bitową głębię kolorów i jest “zasilany przez CineAlta” (nazwa jego wysokiej klasy kamer kinowych), więc powinien pokazywać dokładne kolory i odcienie skóry. Aparaty nie są szczególnie wysokiej rozdzielczości, ale mają obiektywy Zeiss “skalibrowane specjalnie dla Xperii” – powiedział Sony. Główna kamera ma ułożony tylny podświetlany czujnik obrazu Exmor RS, zapewniający prędkość serii 20 klatek na sekundę z autofokusem i śledzeniem AE. Od strony Wideo oferuje Cinematography Pro również zasilany przez CineAlta, z 4K HDR z prędkością do 120 klatek na sekundę.

Innymi słowy, jest to smartfon z aparatem zaprojektowany dla ludzi, którzy naprawdę interesują się fotografią lub wideo. To nie dla wszystkich, biorąc pod uwagę, że kosztuje $1,000 w Best Buy, B&H zdjęcie i gdzie indziej, ale miło jest mieć kolejną opcję smartphone Premium na rynku amerykańskim. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.