SpaceX oczekuje teraz, że załoga-3 wystartuje 10 listopada

SpaceX i partnerzy nadal walczą o umieszczenie załogi-3 na orbicie. NASA ponownie opóźniła start misji, do 10 listopada o 21: 03. Przesunięto datę startu po podjęciu decyzji o powrocie załogi-2 (sam opóźniony na 8 listopada) i uniknięciu “czynników pogodowych” wpływających na start, a także na powrót-podaje Europejska Agencja Kosmiczna. SpaceX zauważył, że było 80 procent szans na korzystną pogodę na nową datę.

Załoga-3 powinna przycumować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej około 19: 10 na wschód 11 listopada. Start był pierwotnie zaplanowany na Halloween, ale został przesunięty na 3 listopada z powodu pogody. NASA ponownie przełożyła start, dążąc do startu pod koniec 6 listopada, po tym, jak członek załogi doznał “drobnego problemu medycznego.”

Opóźnienia są powszechne w lotach kosmicznych, w tym w lotach załogi Smoka, ale misja Załoga-3 cierpiała na więcej bólu głowy, niż można się spodziewać po tygodniach niepowodzeń. Podczas gdy SpaceX i jego sojusznicy agencji najwyraźniej nie mają dużego wyboru w tej sprawie, to nie jest to, co chcieliby znosić, ponieważ starają się, aby prywatne loty kosmiczne były bardziej rutynowe.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.