Spotify przejmuje platformę Audiobook Findaway

Spotify może wkrótce być domem dla znacznie większej liczby audiobooków. Serwis streamingowy nabył platformę Audiobook Findaway-poinformowały firmy. Warunki Umowy nie zostały ujawnione, ale przejęcie sugeruje, że Spotify chce zbudować własną bibliotekę tytułów audiobooków.

Findaway to firma z siedzibą w Ohio, która może pochwalić się katalogiem ponad 325 000 tytułów, zgodnie z jej witryną internetową. Firma współpracuje z Apple, Amazon i innymi wielkimi sprzedawcami detalicznymi, a także tworzy narzędzia dla twórców audiobooków. Chociaż nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Spotify może zintegrować katalog Findaway z własną usługą, firma powiedziała w oświadczeniu, że umowa pomoże jej “szybko skalować swój katalog audiobooków” i stworzyć nowe możliwości dla autorów i wydawców.

Akwizycja nie jest pierwszym wypadem Spotify do audiobooków. Firma wcześniej eksperymentowała z garstką klasyków public domain, a Harry Potter audiobook na początku blokady koronawirusa w 2020 roku. Ale sygnały akwizycji Platforma strumieniowa ma teraz znacznie większe ambicje w przestrzeni. Ruch ten odzwierciedla również podejście Spotify do podcastów, ponieważ firma wykorzystała szereg przejęć do tworzenia swoich katalogów i narzędzi do tworzenia. Chociaż do tej pory nie jest jasne, co dokładnie oznacza Findaway dla subskrybentów Spotify i potencjalnych słuchaczy audiobooków, wydaje się, że w przyszłości firmy jest o wiele więcej audiobooków.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.