Spotify dodaje oceny słuchaczy podcastów

W ramach wieloletniego podcastu, Spotify stale dodaje nowe funkcje dla użytkowników, a także stale powiększa swoją bibliotekę 3,2 miliona programów. Dziś serwis debiutuje kolejnym narzędziem dla słuchaczy, które oferuje informacje zwrotne na temat podcastów, których słuchają: oceny. Firma twierdzi, że możliwość oferowania ocen 1-5 gwiazdek będzie dostępna dla użytkowników ” w najbliższych dniach.”Funkcja będzie dostępna na wszystkich rynkach, na których podcasty są dostępne w usłudze streamingu. 

Spotify twierdzi, że funkcje, takie jak wykresy podcastów, pomogły użytkownikom znaleźć nowe programy, a to samo dotyczy spersonalizowanych rekomendacji usługi. Jednak do tej pory nie było realnego sposobu, aby słuchacze mogli zobaczyć, co inni myślą o programie w aplikacjach firmy. System oceny gwiazdek będzie znany słuchaczom podcastów, ponieważ platformy takie jak podcasty Apple również używają metryki punktacji. Podobnie jak Apple, Spotify wyświetli liczbę ocen w nawiasie obok średniego wyniku na stronie każdego programu. Oczywiście system pozwoli również twórcom zobaczyć, jak ich podcast sprawdza się wśród słuchaczy, bezpośrednio od osób, które słuchają programu. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.