Spotify wreszcie pozwala blokować innych użytkowników

Spotify może nie być pierwszą usługą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o blokowaniu innych użytkowników. Jednak funkcje aplikacji do przesyłania strumieniowego mogą oznaczać, że ktoś, z kim nie rozmawiasz, nadal może uzyskać dostęp do Twoich list odtwarzania lub aktywności. Dziś firma masowo aktualizuje sposób blokowania innego użytkownika na swojej platformie, dając Ci możliwość zrobienia tego samemu po raz pierwszy. Wcześniej trzeba było skontaktować się z Działem obsługi klienta, aby wykonać zadanie, ale teraz Można wykonać zadanie w aplikacji Spotify z komputera lub urządzenia mobilnego. 

Użytkownicy od dłuższego czasu domagają się sposobu bezpośredniego blokowania innych. W 2018 roku firma określiła funkcję bloku jako “dobry pomysł”, chociaż oficjalnie nie było jej na mapie drogowej produktu i nie podano harmonogramu przybycia. W 2019 roku Spotify zaczęło zezwalać użytkownikom na blokowanie artystów, których nigdy nie chcieli usłyszeć, za pomocą opcji “nie graj tego artysty”. Mimo to nie było opcji, aby zatrzymać swojego byłego lub kogokolwiek innego, kogo nie chciałeś widzieć, chyba że zwróciłeś się do firmy o pomoc. 

Aby zablokować kogoś w Spotify, po prostu odwiedź jego profil i kliknij … guzik. Wybierz “Zablokuj” lub “Zablokuj użytkownika” na urządzeniach mobilnych, a ta osoba nie będzie już mogła uzyskać dostępu do twojej strony, publicznych list odtwarzania ani zobaczyć Twojej aktywności odsłuchowej. Jak można się spodziewać, istnieje opcja” Odblokuj”, jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie. 

Spotify twierdzi, że wprowadzenie funkcji bezpośredniego blokowania jest częścią jego trwającej misji, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia, jednocześnie promując bezpieczne środowisko do słuchania muzyki i podcastów. Możesz spodziewać się, że nowa funkcjonalność zacznie się wdrażać w tym tygodniu. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.