Nowe wykresy Spotify oferują bardziej szczegółowe spojrzenie na to, co popularne

Wykresy od dawna są użytecznym sposobem dla użytkowników Spotify, aby sprawdzić najlepsze utwory w danym dniu, a także trendy. Firma daje fanom i artystom więcej Wykresów do sprawdzenia, a także dedykowaną stronę internetową, na której można je przejrzeć.

Nowością na platformie są cotygodniowe wykresy gatunków. Będziesz mógł zobaczyć 200 najlepszych utworów w 17 gatunkach, z listami odtwarzania użytkowników i wkładem redakcyjnym używanym do kategoryzowania utworów. Możesz również rzucić okiem na wykresy artystów. Będą one aktualizowane w każdy piątek, aby pokazać 200 najlepszych artystów na całym świecie, a także w każdym z 65 najlepszych rynków Spotify, na podstawie strumieni z całych katalogów artysty.

Co więcej, użytkownicy mogą zanurzyć się w ponad 200 wykresach miast, aby zobaczyć największe utwory w określonych lokalizacjach. Lokalne wykresy pulsacyjne pokazują, jak popularna jest piosenka w mieście w porównaniu z wielkością tego utworu na całym świecie. To powinno dać poczucie, jak gusta słuchaczy w jednym mieście pasują do szerszej bazy użytkowników Spotify.

Spotify

Istnieje kilka funkcji dostosowanych do artystów w ramach tego rozszerzenia. Mogą zobaczyć, kiedy piosenka weszła na wykres, jego pozycję szczytową i smugi. Napisy są teraz uwzględniane dla każdego utworu na listach przebojów w opcji “więcej”. Jeśli piosenka radzi sobie szczególnie dobrze, artyści i fani mogą podzielić się tym sukcesem za pomocą kart promocyjnych stworzonych przez Spotify.

W tym roku Spotify rozszerzyło również swoje listy przebojów podcastów. Jest teraz opcja, aby zobaczyć najlepsze odcinki podcastu, oprócz najpopularniejszych programów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.