Stadia pozwala dołączyć do gry znajomego bez zaproszenia

Google stopniowo wprowadza na Stadia coraz więcej przydatnych funkcji, z których wiele prawdopodobnie powinno być dostępne od samego początku. To wciąż Śmieszne, ile czasu zajęło dodanie funkcji wyszukiwania do sklepu, po pierwsze. Wkrótce po pojawieniu się darmowych wersji próbnych dla kolejnych tytułów, Google wprowadza opcję dołączenia do gry znajomego bez zaproszenia.

Strona wsparcia zauważona przez 9to5Google zwraca uwagę, że opcja jest dostępna w wybranych grach, w tym Far Cry 6. Możesz go włączyć, przechodząc do zakładki prywatność w Ustawieniach Stadia. W sekcji bieżąca gra znajduje się opcja o nazwie Dołącz do bieżącej gry, którą możesz włączyć, aby umożliwić innym dołączenie do gry wieloosobowej bez zaproszenia. Możesz ustawić to na znajomych, swoich znajomych i ich znajomych, wszystkich graczy lub nikogo.

Jest to mile widziana aktualizacja, która sprawia, że Stadia jest nieco bardziej zgodna z innymi platformami gier. Może to zachęcić Grupy przyjaciół, aby wybrać te same gry, ponieważ będzie im trochę łatwiej grać razem.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.