“Star Trek: Discovery” opuszcza Netflix tuż przed nowym sezonem

Czwarty sezon Star Trek: Discovery miał być dostępny na Netflix dzień po premierze na Paramount+ w USA 18 listopada, ale to już się nie stanie. W rzeczywistości fani spoza USA i Kanady będą musieli czekać miesiące, aby móc zobaczyć nowe odcinki — legalnie, to znaczy — jeśli w ogóle będą mieli szansę. Według Termin, ViacomCBS zakończył umowę z Netflixem, która obowiązywała od czasu premiery serialu w 2017 roku. 

Publikacja podaje, że pieniądze, które Netflix zapłacił za prawa zagraniczne serialu, pokryły większość ogromnego budżetu Discovery. Teraz, że ViacomCBS spłacił umowę, to również wyciągnął cały program z Netflix. Najwyraźniej planuje udostępnić serię ponownie międzynarodowym fanom w 2022 roku, gdy Paramount+ wejdzie na rynek globalny. Wielka Brytania, Niemcy, Irlandia, Austria i Szwajcaria będą jednymi z pierwszych regionów, które uzyskają dostęp do usługi przesyłania strumieniowego w przyszłym roku. Do końca 2022 roku usługa będzie dostępna w 45 krajach, ale jako Gizmodo zwraca uwagę, że to wciąż niewielki ułamek regionów 190, w których dostępny jest Netflix.

Kelly Day, ViacomCBS Networks International streaming boss, powiedział Termin:

“W miarę jak szybko rozszerzamy globalny zasięg transmisji strumieniowej, Wprowadzamy więcej naszych najlepszych tytułów do ViacomCBS na rynki Paramount+ na całym świecie. Mamy silny globalny i lokalny kanał treści, który pozycjonuje nas na sukces w naszych regionach, a repatriacja ukochanych seriali, takich jak Star Trek: Discovery dla Paramount+, to kolejny krok naprzód, ponieważ dostarczamy fanom kolejnych seriali na całym świecie.”

Na oficjalnym koncie serialu napisano, że czwarty sezon będzie miał premierę na Paramount+ 18 listopada w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem pojawi się na kanale CTV Sci-Fi w Kanadzie tego samego dnia i będzie dostępny do transmisji w kraju następnego dnia.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.