Nowa prostokątna antena szerokopasmowa Starlink jest mniejsza i lżejsza niż dotychczas

Starlink wprowadził nowy terminal użytkownika, który klienci mogą uzyskać z zestawem startowym. Jak donosi pierwszy The Verge, firma oferuje teraz opcję prostokątną (PDF), która jest mniejsza i lżejsza niż oryginalna okrągła. Użytkownicy muszą zainstalować tę antenę na dachu lub w dowolnym miejscu wysoko z wyraźnym widokiem nieba, aby móc uzyskać dostęp do Internetu satelitarnego. 

Oryginalna wersja jest standardowym naczyniem o szerokości 23 cali, ale wersja prostokątna ma tylko 12 cali szerokości i 19 cali długości. To tylko 9,2 funta, czyli prawie połowa wagi jego okrągłego odpowiednika. Mniejszy rozmiar nowego terminala może dać użytkownikom więcej możliwości, jeśli chodzi o potencjalne lokalizacje, w których mogą go zainstalować. Ponadto prostokątny terminal jest wyposażony w Więcej opcji akcesoriów, w tym długi słup użytkownicy mogą po prostu trzymać się ziemi, aby nie musieli już montować anteny na dachu. 

SpaceX uruchomił Starlink jako usługę beta pod koniec 2020 roku i zaoferował klientom dostęp do Internetu satelitarnego za $99 miesięcznie. Użytkownicy musieliby zapłacić 499 na dodatek za zestaw sprzętowy, który obejmuje antenę, podstawkę, zasilacz i router WiFi. Prezes SpaceX Gwynne Shotwell powiedział w sierpniu, że oryginalne danie kosztowało $ 3,000 do produkcji, a podczas gdy firma była w stanie obniżyć to do $1,300, nadal sprzedawał zestaw ze stratą. 

Shotwell powiedział również w tym czasie, że terminal, który wypuszcza w tym roku, “będzie kosztował mniej więcej połowę” tego, co kosztują jego obecne terminale użytkowników i że firma może być w stanie ponownie zmniejszyć to o połowę. The Verge notes jednak, że zestaw sprzętowy jest nadal sprzedawany za $ 499 nawet z prostokątną anteną, a SpaceX jeszcze nie ujawnił, czy będzie sprzedawany po niższej cenie w przyszłości. Potencjalni nowi klienci, którzy nie mają nic przeciwko płaceniu za to tej samej ceny, mogą otrzymać prostokątny terminal, gdy zamawiają zestaw, o ile są w USA.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.