Subaru prezentuje elektryczny samochód wyścigowy o mocy 1073 km

Subaru jest wciąż nowe w EVs, ale to nie powstrzymuje go przed ujawnieniem bardziej ambitnych projektów. Electrek raporty Producent samochodów przedstawił dwa koncepcyjne pojazdy elektryczne na Salonie Samochodowym w Tokio, w tym swój pierwszy w pełni elektryczny samochód wyścigowy. Koncepcja STI E-RA nawiązuje do nadchodzącego pojazdu gąsienicowego Subaru o łącznej mocy 1073 KM z czterema silnikami Yamaha, dużą siłą docisku i napędem na wszystkie koła połączonymi z “unikalnym” systemem wektorowania momentu obrotowego, który maksymalizuje przyczepność i stabilność.

Podczas gdy akumulator 60kWh jest stosunkowo mały, Subaru jest przekonany, że E-RA może się rozwijać na torze. Liczy na to, że w 2023 roku czas okrążenia na Nürburgringu wyniesie 6 minut i 40 sekund. To nie jest tak szybkie jak identyfikator VW.R (6 minut 5 sekund), ale jest wygodnie przed samochodami drogowymi, takimi jak model Tesli S (7 minut 35 sekund). Firma planuje przetestować e-RA na Japońskich torach wyścigowych jeszcze w 2022 roku.

Subaru

Marka zaprezentowała również Solterra Sti Concept (w środku), który, jak sama nazwa wskazuje, jest sportową wersją nadchodzącego crossovera. Subaru Nie omawiało zmian w nadwoziu, ale zmodernizowana Solterra ma spojler dachowy, spojlery spódnicy i inne modyfikacje, aby zasygnalizować jego ambicje osiągów.

Mimo że E-RA reprezentuje plany Subaru w sportach motorowych, służy również jako deklaracja intencji. Podobnie jak VW racer, pokazuje, że firma poważnie traktuje pojazdy elektryczne i może produkować samochody o wysokich osiągach, oprócz zwykłych ludzi. Wyzwaniem jest przełożenie wniosków wyciągniętych z takich koncepcji na zwykłe Pojazdy. Subaru spóźnia się na EVs w porównaniu nawet do VW, Mercedesa i GM. może być konieczne szybkie działanie, jeśli chce przeciwdziałać wysiłkom elektryfikacji swoich rywali.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.