Reklamy Super Bowl 2022 i marki je kupujące

Pringles i QuickBooks to najnowsze marki, które ujawniają plany reklamowe Super Bowl

Gra reklamowa Super Bowl LVI rozpoczęła się w tym roku. NBCUniversal, który emituje mecz, ogłasza, że został prawie wyprzedany w czasie komercyjnym przed rozpoczęciem sezonu NFL. Oczywiście ostatnia garść jednostek reklamowych jest zazwyczaj najtrudniejsza do rozładowania.

Jak popyt rośnie, tak też ma koszty reklamowania się w wielkiej grze. NBC żąda aż 6,5 miliona dolarów za 30-sekundowy spot, więcej niż 5,6 miliona dolarów CBS poszukiwało w 2021 roku.

Dzieje się tak po burzliwych wynikach ostatniego sezonu przed Super Bowl. Dla wielu marek niepewność związana z COVID-19 sprawiła, że kupowanie i wykonywanie reklam dużych gier było gównianą sesją. Przewrót doprowadził do tego, że niektórzy zwykli podejrzani odpadli z gry, a zastąpili ich wielcy reklamodawcy pierwszego meczu Super Bowl.

Z dużą ilością zapasów reklam już rozliczone, marki już zaczynają ujawniać swoje plany reklamowe Super Bowl. Definicja reklamy Super Bowl w Ad Age obejmuje wszystkie krajowe miejsca między rzutem monetą a końcem gry.

Dodaj do zakładek tę stronę, aby być na bieżąco z każdym miejscem w grze, jak to jest potwierdzone, wraz ze szczegółami na temat agencji, kreatywnych i gdzie będzie działać w grze. Znajdź wszystkie nasze relacje z Super Bowl w jednym miejscu dzięki naszemu raportowi specjalnemu Super Bowl.

I nadrobić zaległości w reklamach Super Bowl.

Najnowsze

Marketerzy

Kategorie

Agencje

Wszystkie

Auto

Napoje

Żywność

Finanse / Ubezpieczenia

Usługi internetowe

Wszystkie

Dentsu McGarryBowen

GSD & M

Szary

In-House

TBWAChiatDay

Wieden & Kennedy

Finanse / Ubezpieczenia

TurboTax (Intuit)

Kup: TurboTax powróci do Super Bowl z dziewiątym z rzędu miejscem. TurboTax był pierwszą marką, która potwierdziła, że poprowadzi reklamę w Super Bowl LVI.

Creative: TBD. W 2021 r. TurboTax przeprowadził 30-sekundową reklamę, w której znalazły się” biurka ” ekspertów TurboTax live toczących się, pływających i w jednej wersji miejsca obracającego się jak Drewniany telefon komórkowy—wszystko to, gdy eksperci udzielają wiedzy podatkowej i porad za pośrednictwem laptopa.

Agencje: Wieden+Kennedy

Kup: FTX, platforma wymiany kryptowalut, wyemituje swoją pierwszą w historii reklamę Super Bowl.

Kreatywny: podczas gdy FTX CEO Sam Bankman nie ujawnił szczegółów na temat Twórczy, powiedział, że firma będzie korzystać z gry, aby pomóc edukować konsumentów na crypto i zapewnić, że jest bezpieczny i Dostępny dla wszystkich. FTX został wzmocnienie swoich działań marketingowych w USA, z mężem i żoną superstars Tom Brady i Gisele Bündchen (którzy mają udziały w firmie) w kampanii, która wyemitowana podczas gier NFL na początku tego sezonu. Nowa reklama, która zadebiutowała w październiku pokazała drużyny NFL i fanów szalejących nad Brady dyskutujących o wymianie.

Agencje: Dentsu McGarryBowen

Kup: nadchodzące 30-sekundowe reklamy oznaczają powrót marketera do wielkiej gry po tym, jak siedział z boku w 2021 roku. Marka porzuciła Energy BBDO i ponownie połączyła się ze swoją poprzednią agencją kreatywną, GSD&M, w lutym 2021 roku.

Creative: TBD, ale ciąg reklam Super Bowl od 2015 Do 2020 koncentruje się na humorze i wyróżnionych gwiazdach.

Agencje: GSD & M

Kup: DraftKings powrócą do Super Bowl po pierwszym wejściu do gry w 2021 roku.

Creative: Platforma zakładów sportowych zajmie więcej creative podejście do jego Big Game spot z zeszłego roku, kiedy to wyemitowane dwa 15-sekundowe sporty, które były reklamy bezpośrednie odpowiedzi. W reklamach z 2021 roku pojawili się gospodarze DraftKings Jessie Coffield i zaoferowali widzom Super Bowl szansę na postawienie za darmo na akcję w czwartej kwarcie, na przykład Kto zdobędzie Ostatnie przyłożenie lub czy będzie 20-jardowy zysk.

Agencja: TBD

Kup: Nissan będzie reklamować się w Super Bowl po raz pierwszy od 2015 roku z jedną 60-sekundową reklamą.

Creative: Reklama zagra Brie Larson i podłączy nadchodzący elektryczny crossover Ariya, a także sportowy samochód Nissan Z 2023 roku. Reklama, o nazwie “Thrill Ride”, ma być bardziej beztroska niż poważna, z celem zabawiania widzów.

Agencje: TBWA / Chiat / Day

Kup: Rakuten wyemituje 30-sekundową reklamę w pierwszej połowie gry. Oznacza to pierwsze wejście platformy cash-back do Super Bowl.

Kreatywność: reklama będzie miała motyw ” Casino Royale “i będzie gwiazdą niejawnej gwiazdy” A-list ” wraz z dwoma wpływowymi wpływami mody, powiedziała Victoria McRae, wiceprezes, brand and creative w Rakuten Rewards.

Agencja: In-house

Kupię: Toyota będzie świętować piąty z rzędu Super Bowl z nieujawnioną reklamą Kupię.

Creative: TBD. W 2021 roku producent samochodów opowiedział emocjonalną historię Paraolimpijki Jessiki Long.

Agencja: TBD

Kup: WeatherTech powróci na dziewiąty z rzędu Super Bowl z 30-sekundową komercyjną emisją w pierwszej połowie gry.

Kreatywny: producent akcesoriów samochodowych po raz kolejny podkreśli swoje wiadomości made in America. Spot będzie również podkreślał niektóre z nowych kategorii produktów, do których firma WeatherTech wprowadziła się w ciągu ostatnich kilku lat, takich jak sprzęt dla zwierząt domowych i uchwyty do telefonów komórkowych.

Agencja: Pinnacle Advertising

Kup: Squarespace wraca do Super Bowl. Od 2014 roku emituje reklamę w większości gier.

Creative: Squarespace nie podał szczegółów na temat swojego creative, ale będzie to pierwsza kampania firmy Super Bowl wyprodukowana w stosunkowo nowym biurze w Los Angeles.

Agencje: In-house

Kup: Meta, dawniej Facebook, powróci do wielkiej gry z nieujawnionym kupnem. Wcześniej firma prowadziła swoją pierwszą reklamę Super Bowl w 2020 roku.

Creative: TBD. Facebook ‘s last Super Bowl commercial included cameos from Chris Rock and Sylvester Stallone and promoted Facebook’ s Groups feature.

Agencje: TBD

Kup: Vroom wraca do gry z 30-sekundowym miejscem. W Super Bowl zadebiutował w 2021 roku.

Creative: TBD. Internetowy dealer samochodów użył gry 2021, aby podkreślić bóle związane z zakupem samochodu. Mężczyzna zostaje pokazany w sali tortur i jest przesłuchiwany przez Sprzedawcę samochodów. Scena przechodzi następnie do mężczyzny siedzącego na trawniku z samochodem dostarczanym prosto do jego drzwi. Vroom obiecuje, że już nigdy nie będziesz musiał iść do dealera, co było szczególnie atrakcyjne wśród obaw związanych z bezpieczeństwem COVID-19 w 2021 roku.

Agencja: Anomaly

Finanse / Ubezpieczenia

Crypto.com

Kup: Crypto.com zrobi swój pierwszy wypad do Super Bowl z nieujawnionym zakupem.

Creative: TBD. Reklama Super Bowl nadejdzie po roku, w którym Platforma kryptowaluta zyskała prawa do nazewnictwa dla byłego stadionu Staples w Los Angeles, i wykorzystał Matta Damona do reklamy.

Agencje: TBD

Finanse / Ubezpieczenia

QuickBooks (Intuit)

Kup: QuickBooks wyemituje 30-sekundową reklamę w czwartym ćwiartka. To jego pierwsza reklama Super Bowl. Podczas gdy należąca do Intuit firma emitowała wcześniej spoty z dużymi grami w ramach konkursu dla małych firm, były to Death Wish Coffee w 2016 roku i GoldieBlox w 2014 roku.

Kreatywny: nowy spot będzie zgodny z niedawno zaprezentowaną kampanią marki “Early Start”. Ostatni 30-sekundowy spot pokazuje niepewność, której właściciele małych firm często doświadczają, gdy mają do czynienia z liczbami swoich firm.

Agencje: TBWA / Chiat / Day LA

Żywność

Pringles (Kellogg Co.)

Kupię: Pringles, Marka chipsów ziemniaczanych należąca do Kellogg Co., uruchomi 30-sekundową reklamę. Reklama będzie to piąty rok z rzędu, w którym prowadzi reklamę Super Bowl.

Kreatywność: firma trzyma w garści szczegóły, ale spot ma rozwiązać ” pyszny dylemat, który z pewnością wzbudzi pogawędkę wśród przekąsek.”Pringles wykorzystał kilka ostatnich reklam Super Bowl do zbadania zjawiska “układania” smaków.

Agencja: Grey Group

Ilustracja według wieku reklamy. Produkcja internetowa: Corey Holmes.