T-Mobile zapłaci 19,5 mln USD za 12-godzinną awarię 911

T-Mobile znów jest na haku za awarię 911. Przewoźnik zgodził się zapłacić 19,5 miliona dolarów za rozstrzygnięcie dochodzenia FCC w sprawie 12-godzinnej przerwy w świadczeniu usług w czerwcu 2020 r., która doprowadziła do awarii połączeń 911. Podczas gdy FCC nie wiedział dokładnie, ile połączeń alarmowych zostało dotkniętych z powodu pewnych nakładających się problemów, zarejestrował dziesiątki tysięcy problemów.

Ponad 23 000 połączeń doznało “kompletnej” awarii, powiedział FCC, podczas gdy podobna ilość nie zawierała danych o lokalizacji. Około 20 000 nie zawierało informacji zwrotnych. Awaria rozpoczęła się, gdy dzierżawione łącze światłowodowe w sieci T-Mobile poszło nie tak, a wada routingu w jednej lokalizacji powiększyła kryzys. T-Mobile miał również problemy ze zdalnym dostępem do łącza światłowodowego.

To nie pierwszy raz, gdy T-Mobile ma do czynienia z awarią 911. W 2014 roku rozliczył się w wysokości 17,5 miliona dolarów za porażki.

Poprosiliśmy T-Mobile o komentarz. FCC powiedział, że przewoźnik odpowiedział na pytania związane z przestojami w “terminowy” sposób, jednak, więc nie był to gorący problem sporny. Nie, żeby firma mogła walczyć z ugodą, która nie wpłynie znacząco na jej Finanse. I czy ci się to podoba, czy nie, to niewiele pomoże ludziom, którzy nie mogli uzyskać pełnej pomocy w chwili kryzysu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.