Taco Bell mianuje weterynarza Nike Seana Tresvanta szefem globalnej marki

Lawson pełniła funkcję globalnego szefa marki Taco Bell od lutego 2020 r., przechodząc do marki z siostrzanej firmy KFC, gdzie była dyrektorem ds. rozwoju i marketingu w regionie Południowego Pacyfiku. Pod jej okiem Taco Bell zrealizował wiele wartych uwagi kampanii, w tym bezpłatne prezenty w maju, gdy księżycowa Faza Księżyca przypominała taco.

Taco Bell to amerykańska sieć restauracji nr 4 pod względem sprzedaży. Jest to największa amerykańska marka Yum Brands Inc., która jest również właścicielem KFC, Pizza Hut i Habit Burger Grill. Firma ma ambitne plany dalszej ekspansji międzynarodowej i niedawno uruchomiła ofertę śniadaniową w USA.

“Wiem o Seanie od wielu lat, zawsze podziwiając jego najlepszy w swojej klasie marketing z daleka” – powiedział Mark King, dyrektor generalny Taco Bell. “Jego zespół w Jordan Brand powie, że Sean zawsze był świetnym przyjacielem, kolegą i współczującym liderem. Cieszymy się, że jest częścią naszej rodziny Taco Bell i czekamy na jego przywództwo i niespokojną kreatywność, ponieważ nadal rozwijamy naszą markę i wpływamy na naszych ludzi, fanów i świat.”

“Kiedy myślę o Taco Bell, myślę o potędze marketingowej pionierów” – powiedział Tresvant. “Marka i jej ludzie nieustannie—i świadomie-przesuwają granice tego, co to znaczy być marką w dzisiejszej szybko rozwijającej się kulturze, i jestem podekscytowany, że mogę rewolucjonizować wraz z nimi.”

Tresvant kierował grupą zadaniową ds. różnorodności w Nike i pomógł przywrócić Black Community Committee marki Jordan poprzez czaty “real talk”. Opracował strategie i programy, które pomogły Nike pokazać się światu w znaczący sposób-od ożywienia Nike Running w Ameryce Północnej po stworzenie lokalnego głosu marki w Los Angeles.

Przed rozpoczęciem kariery w Nike, Tresvant pracował w Pepsi i Time Inc.- Sports Illustrated w Nowym Jorku. Agencja rekrutacyjna berglass + Associates wspomagała Taco Bell w poszukiwaniach.