Dyrektor Generalny Talon Barry Cupples: jak technologia stworzyła nowy świat Out of Home

“Czy Out of Home może być czymś więcej niż nośnikiem wsparcia dla globalnej kampanii reklamodawcy? Być bardziej tropem? Oczywiście, że tak” – mówi dyrektor generalny Talon Group Barry Cupples. “Dowiodliśmy tego dzięki naszej kampanii # SendingLove na początku pandemii, która w ciągu kilku dni rozeszła się po całym świecie i okazała się ogromnym sukcesem również w mediach społecznościowych.”

Talon jest liderem na rynku specjalistycznych agencji mediowych w Wielkiej Brytanii oraz rosnącą siłą w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

“To, co przemysł OOH powinien chcieć krzyczeć z dachów”, mówi Cupples, ” to nasza zdolność do łączenia najnowocześniejszej, dostosowanej do potrzeb technologii cyfrowej OOH-zbudowanej wyłącznie-dla OOH i jego wymagań, z zaufanym, potężnym medium transmisyjnym. Nie dostajesz tego dzisiaj z wiodącymi platformami cyfrowymi lub odtwarzaczami telewizji naziemnej, ponieważ odbiorcy migrują coraz bardziej do OTT i strumieniowania.

“Przemysł OOH wciąż ma wyzwania. Weryfikacja jest jedną z nich, chociaż dotyczy to większości branż medialnych. OOH rzeczywiście ma zdolność oprogramowania, aby pokazać, że medium angażuje i kieruje konsumentów do punktu zakupu. Jak zawsze, fast reach optymalizuje wskaźniki sukcesu klientów i zwiększa zwrot z inwestycji. Doskonale wzmacnia i wzmacnia wizerunek marki.

“To, czego dziwnie się wydaje, że brakuje nam jako medium, to pewność siebie i zaangażowanie, aby uczynić tę sprawę w przekonujący i definitywny sposób, i jako takie potrzebujemy głównych właścicieli mediów OOH, aby przejęli inicjatywę. Jest prawdziwy renesans w OOH happening i jest napędzany przez technologię cyfrową, która już wyprzedziła wiele innych branż medialnych.

“Zamiast mówić o tradycyjnie małym odsetku przychodów z reklam, z których korzystało medium, rozmowa musi się zmienić i powinniśmy kierować znaczne wzrosty wydatków na reklamy. Nie sądzę, że jest to poza zdolnością medium do podwojenia wielkości, ponieważ staramy się napędzać równanie wartości dla klientów z wynikami napędzanymi danymi, które służą celom biznesowym klientów.”

Przed dołączeniem do Talon, Cupples był globalnym CEO ds. inwestycji dla giganta Omnicom Media Group (OMG), jednego z największych nabywców mediów na całym świecie, a także CEO regionów APAC i CEE od ponad 25 lat. Omnicom jest klientem firmy Talon.

Cupples mówi: “robimy postępy, oczywiście, że tak, ale musimy posunąć się wyżej w górę programu. Zgadzam się, że edukacja na temat kroków, jakie poczyniła OOH, musi być lepsza i przyspieszona, ale Covid odegrał naprawdę destrukcyjną rolę, podobnie jak wdrażana technologia zmierzała do skutecznych rezultatów.

“Renesans OOH otwiera jasne możliwości interfejsu z mediami społecznościowymi: wzmocnione wiadomości za pośrednictwem połączenia w czasie rzeczywistym ewoluują w nowy pion. Sposób, w jaki wiadomości OOH mogą przejść od OOH do “w domu” za pośrednictwem podłączonego telewizora, to kolejny obszar prawdziwego podniecenia. Media oparte na doświadczeniach będą coraz bardziej łączyć się z OOH i wzmacniać wartość.

“Ta komunikacja z ogromną publicznością w czasie rzeczywistym w rzeczywistych sytuacjach zakupowych jest nową koncepcją dla reklamodawców i mam nadzieję, że ją zbadają, ponieważ wniesie prawdziwą wartość do ich wysiłków na rzecz wzrostu najlepszych i najniższych wyników dla ich marek. Szansa dla OOH dzięki technologii przesyłu danych i rozszerzonej łączności z konsumentami jest limitless.”

“Jako przemysł musimy być na tyle odważni, aby wyjść i go wykorzystać.”

O Firmie Talon

Talon Outdoor to wiodąca globalna, niezależna firma zajmująca się mediami i usługami technologicznymi, koncentrująca się na dostarczaniu inteligentnej, kreatywnej i opartej na danych zintegrowanej komunikacji OOH. Łącząc niezależność z podejściem opartym na współpracy, Talon Promuje otwarte i przejrzyste relacje robocze między wieloma wiodącymi na świecie agencjami, klientami i partnerami medialnymi.

Z siedzibą w Londynie z dodatkowymi biurami w Manchesterze i jej spółką zależną Talon America LLC z siedzibą w Nowym Jorku, Talon dostarcza wiedzę na poziomie globalnym, krajowym, regionalnym i lokalnym. Ponadto Agencja zbudowała globalną sieć planowania i zakupów OOH obejmującą 75 rynków w USA, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.talonoutdoor.com i śledzić na Twitterze i LinkedIn.