Tascam produkuje zupełnie nowe kasety do swoich starych, czterotorowych rejestratorów

Tascam wie, że niektórzy muzycy tęsknią za “ciepłą” jakością nagrań kasetowych i są gotowi skutecznie wskrzesić martwą technologię, aby zaspokoić ich potrzeby. Firma wprowadziła na rynek kasetę 424 Studio Master High Bias Type II, przeznaczoną dla kilkudziesięcioletnich cztero-ścieżkowych magnetofonów Portastudio. Artyści mogą nagrywać analogowe sample i melodie bez polowania na rzadkie taśmy i denerwowania się degradacją.

Kaseta nie pasuje idealnie. Tascam powiedział, że używa istniejących tlenków magnetycznych do produkcji taśmy, która jest tak blisko ” jak to możliwe “do materiału, którego Portastudios miał używać, ale właściciele rejestratorów mogą nadal musieli zrobić pewne” dostrojenie”, aby dostosować się do kaset z 2021 roku. 

Nie jest to jednak tylko apel do nostalgii — w pewnym stopniu chodzi o zachowanie analogowego zapisu kasetowego. Produkcja kaset cierpi na niedobory tlenków od 2019 roku, lat po (wciąż trwającym) ożywieniu taśmy. Tascam zauważył, że jest obecnie jedyną firmą produkującą kasety High Bias Type II. Chociaż istnieją taśmy już na rynku, są one zarówno rzadkie, jak i drogie.

Dostępność jest podana tylko jako ” wkrótce.”Kasety Tascam również nie zadowolą twórców, którzy chcą, aby nowe rejestratory zastąpiły kurczący się zapas starego sprzętu. To może być kolejna najlepsza rzecz i może być ulgą dla fanów Portastudio, którzy nie chcą robić kompletnego Skoku w cyfrowym świecie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.