Technicolor łączy reklamy MPC z Młynówką

Dwa największe nazwiska w komercyjnych efektach wizualnych mają się połączyć. rodzice Technicolor Creative Studios zapowiedziały, że włączy reklamy MPC do siostrzanej marki The Mill.

Ruch stworzy jedną globalną sieć studyjną pod marką Mill. Poprowadzi go Josh Mandel, wcześniej CEO The Mill, który obejmie nową rolę prezesa reklamy w Technicolor Creative Studios z siedzibą w Los Angeles. Mark Benson, CEO MPC Advertising, obejmie funkcję executive VP, wiodącego globalnego biznesu VFX.

“To, co widzieliśmy zarówno w przypadku naszych partnerów, jak i marek, to to, że potrzebują nas, abyśmy byli więksi i bardziej kompleksowi”, powiedział Mandel w Ad Age.

Dodał, że nowy podmiot będzie oferował klientom i partnerom agencyjnym zarówno globalną skalę, jak i daje Młynowi “możliwość konkurowania na poziomie lokalnym w skali butikowej.”Będzie również w stanie zaoferować szerszą wiedzę specjalistyczną, szczególnie w rozwijających się obszarach, takich jak silniki gier w czasie rzeczywistym, rozszerzona rzeczywistość, doświadczenie przestrzenne i tworzenie dla metaverse.

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.

Czytaj więcej: 12 menedżerów marketingowych prowadzących metaverse charge

“W ciągu ostatnich czterech lub pięciu miesięcy nastąpił rozwój rozmów na temat metawersu, wirtualnych awatarów i wirtualnych reprezentacji” – powiedział Mandel. “To przestrzeń, którą po cichu rozwijaliśmy przez ostatnie trzy lub cztery lata. Mamy wielu partnerów technologicznych, a biorąc pod uwagę umiejętności, które mamy po stronie efektów wizualnych i wysokiej jakości pracy wizualnej, nasi partnerzy pytają nas, jak daleko możemy posunąć się do tego na niektórych platformach. Marki przychodzą do nas, aby spróbować dowiedzieć się, a) jak dobrze mogę wyglądać w przestrzeni i B) w jakich przestrzeniach powinienem być na początku?”

Istniejące studia w Londynie, Berlinie, Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles i Bangalore połączą się ze studiami MPC Advertising w Londynie, Amsterdamie, Paryżu, Szanghaju, Nowym Jorku i Los Angeles. Wszystkie zostaną przemianowane na The Mill. Firma otwiera również nowe studio w Seulu, w Korei, w lutym.

Mandel powiedział, że nowa struktura oznacza również, że reklamodawcy będą również korzystać z rozszerzenia usług i talentów, w tym w pracy projektowej, reżyserskiej i Doświadczalnej. 

“Jeśli przyjedziesz do nas jako agencja lub marka, zobaczysz trzy bardzo duże studia w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles, które staną się centrami globalnej sieci, a także lokalne studia w Europie, obu Amerykach i Azji.

Zarówno the Mill, jak i MPC współpracują z jednymi z wiodących reklamodawców na świecie. Najnowsze prace MPC (która była firmą VFX roku Ad Age w 2021 roku i w 2020 roku) obejmowały świąteczną reklamę Lego, reklamy Burberry “świąteczne” i “otwarte przestrzenie” oraz “Power Your Dreams” Microsoft X-Box z Danielem Kaluuyą w roli głównej. Ostatnie prace młyna obejmują spot Amazon 2021 Super Bowl “ciało Alexy”, doświadczalną pracę HBO VR dla” Lovecraft Country “I wakacyjny Spot Amazon Prime Video” nieprawdopodobna przyjaźń.”

Technicolor organizuje swoje kreatywne studia w czterech markach, z których każda koncentruje się na innej branży: The Mill dla reklamy, MPC dla filmu fabularnego i epizodycznego, Mikros dla animacji i Technicolor Games dla gier.