Tesla bije Mercedesa na miejscu nr 3 w USA luksusowe rejestracje do września.

Tesla przeszła Mercedes-Benz na miejscu nr 3 w rejestracjach pojazdów luksusowych w tym roku do września, według danych Experian.

Na producent pojazdów elektrycznych wydaje się mieć wystarczająco dużo rozmachu, aby wypełnić lukę z Lexusem nr 2 i Luksusowy lider USA BMW przed końcem roku.

Tesla w pierwszych trzech kwartałach roku zarejestrowała 230 855 pojazdów, mijając Mercedesa z 213 708-wykazały dane Experian. Lexus był na drugim miejscu z 245,864 i BMW był liderem rynku z 259,237 w okresie dziewięciu miesięcy.

W ubiegłym miesiącu Experian raport porównujący rejestracje do sierpnia, Mercedes był jeszcze na trzecim miejscu, ale Tesla był wzrost. Raport z tego miesiąca pokazuje, że sprzedaż Tesli wzrosła o 76 procent w porównaniu z okresem styczeń-wrzesień ubiegłego roku, podczas gdy Lexus jest w górę o 33 procent, a BMW o 36 procent.

Niezwykły wzrost Kalifornijskiego producenta samochodów wynika z niedoboru chipów, który wprowadził ograniczenia dostaw do walki o luksusowych nabywców. Tesla był w stanie przetrwać niedobór półprzewodników lepiej niż niektórzy rywale, częściowo dzięki użyciu oprogramowania do funkcji wcześniej kontrolowanych przez chipy.

“Może być trochę za wcześnie, aby powiedzieć, że Tesla stale wyprzedza Mercedesa w sprzedaży, ale fakt, że udało mu się to zrobić przy znacznie bardziej ograniczonej linii produktów, jest imponujący” – powiedziała Jessica Caldwell, dyrektor wykonawczy insights w Edmunds. Powiedziała również, że Mercedes generalnie zmaga się z konsumentami.

“Biorąc pod uwagę, gdzie jesteśmy z niedoborem chipów, prawdopodobnie przedwczesne jest składanie jakichkolwiek długofalowych deklaracji, ponieważ producenci samochodów zmagają się z różnym stopniem trudności, ale to pokazuje siłę Tesli” – powiedział Caldwell.