Tesla akceptuje teraz płatności Dogecoin za niektóre ze swoich towarów

Tesla pozwala klientom kupować wybrane towary za pomocą Dogecoin, zgodnie ze stroną internetową i tweetem od CEO Elona Muska. Możesz teraz odebrać Cyberwhistle za 300 doge (58 USD), Giga Texas Belt Buckle za 835 doge (161 USD) i Cyberquad Dla Dzieci za 12 020 doge lub 2 320 USD. Według sklepu, Dogecoin jest teraz jedynym sposobem na zakup tych przedmiotów, ponieważ opcja gotówkowa nie jest już wyświetlana. 

Musk był ostatnio zainteresowany Dogecoinem, omawiając w maju potencjalną “wydajność” kryptowaluty w porównaniu do Bitcoina. Następnie w grudniu napisał na Twitterze, że firma ” zrobi zakupy z Doge i zobaczy, jak to idzie.”Po dzisiejszym ogłoszeniu Musk, Dogecoin wzrósł o około 14 procent w ciągu ostatnich 24 godzin.

Tesla zaakceptował Bitcoin jako płatność za swoje samochody w lutym 2021,ale zatrzymał inicjatywę mniej niż dwa miesiące później powołując się na wpływ Bitcoin na środowisko. “Kryptowaluta to dobry pomysł na wielu poziomach… ale to nie może być wielkim kosztem dla środowiska”, powiedział Musk na Twitterze w tym czasie. 

Dogecoin zużywa mniej energii do kopania, głównie dlatego, że jest wart mniej niż Bitcoin. Musk powiedział w zeszłym roku, że pracował z deweloperami Dogecoin, aby poprawić jego wydajność, choć nie ma jeszcze jasnego sposobu, aby to zrobić bez zmniejszenia jego wartości. To powiedziawszy, CEO Block Jack Dorsey właśnie ogłosił plany budowy otwartego systemu górniczego Bitcoin, który sprawia, że konkretna kryptowaluta ” bardziej rozproszone i wydajne.”  

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.