Tesla podobno opóźnia produkcję Cybertrucka do 2023 roku

Tesla po raz kolejny po cichu przesunęła premierę Cybertrucka na przyszły rok, według Reuters. Producent samochodów ma podobno rozpocząć produkcję elektrycznych ciężarówek do końca pierwszego kwartału 2023 zamiast w tym roku. Podczas gdy Tesla nie ogłosił jeszcze oficjalnie opóźnienia, strona zamówienia Cybertrucka usunęła poprzednie odniesienie do produkcji w 2022 roku. Sekcja projektowania na stronie poprzednio brzmiała ” będziesz mógł ukończyć konfigurację w miarę zbliżania się produkcji w 2022 roku.”Teraz zdanie kończy się po słowie” zbliża się.” 

W listopadzie ktoś na Twitterze poprosił szefa firmy Elona Muska o aktualizację Cybertrucka. Musk odpowiedział, że Tesla zmaga się z “koszmarem łańcucha dostaw” i że dostarczy więcej aktualizacji podczas następnego połączenia z zarobkami firmy zaplanowanego na 26 stycznia.

Według Reuters“źródło, Tesla będzie miał ograniczoną produkcję Cybertrucka na początku przed zwiększeniem jego produkcji. Firma zaprezentowała Cybertrucka w 2019 roku podczas dużego wydarzenia, w którym Musk powiedział, że produkcja ma się rozpocząć pod koniec 2021 roku. W styczniu 2021 r.Tesla spodziewa się tylko kilku dostaw w 2021 r., a produkcja seryjna rozpocznie się w 2022 r. Jednak jeszcze w tym samym roku firma opóźniła premierę pojazdu do 2022 roku. 

Opóźnienia z wydaniami Tesli nie są już zaskoczeniem, ponieważ Musk znany jest z ogłaszania harmonogramów, które są nieco zbyt optymistyczne. Łańcuch dostaw i niedobory komponentów spowodowane pandemią mogły również przyczynić się do opóźnienia, jeśli Reuters raport okazuje się prawdą. Przekonamy się na pewno, kiedy Tesla ujawni zaktualizowaną mapę drogową produktu przed końcem miesiąca.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.