Tesla poddaje kobiety “szerzącemu się molestowaniu seksualnemu” – mówi Garnitur

Tesla Sp. Z O. O.pracownicy firmy stają w obliczu “szerzącego się molestowania seksualnego”, zgodnie z pozwem kobiety, która pracuje w Fabryce Samochodów Elektrycznych we Fremont w Kalifornii.

Jessica Barraza, 38, powiedziała w skardze złożonej w czwartek w sądzie stanowym w Oakland, że doświadczyła “koszmarnych” Warunków jako pracownik nocnej zmiany w Tesla, z współpracownikami i przełożonymi robiącymi sprośne komentarze i gesty do niej i innych kobiet wiele razy w tygodniu. Kiedy skarżyła się przełożonym i personelowi, nie podjęli działań-mówi Barraza.

Cierpi na ataki paniki w wyniku trzech lat takiego zachowania i “boi się wrócić do pracy wiedząc, że jej ciało może zostać naruszone w dowolnym momencie bez żadnych reperkusji” – mówi skarga. “Jest na lekach i w terapii, i nie jest tą samą osobą, którą kiedyś była.”

Tesla nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Garnitur barrazy został zgłoszony wcześniej przez Washington Post.

Sprawa wygląda tak, że Tesla stoi już w obliczu oszałamiającego wyroku w wysokości 137 milionów dolarów na korzyść innego pracownika, który powiedział, że doświadczył wszechobecnego rasizmu w fabryce Fremont. Tesla odwołuje się do tej nagrody.

Przysięgły w tym przypadku powiedział Bloomberg News, że panel miał nadzieję skłonić kierownictwo Tesli do ” podjęcia najbardziej podstawowych środków zapobiegawczych i środków ostrożności, które zaniedbali podjąć jako duża korporacja, aby chronić każdego pracownika w swojej fabryce.”