Wakacyjna aktualizacja Tesli dodaje TikTok i “Sonic” do systemu infotainment

Wielka świąteczna aktualizacja Tesli na ten rok zaczęła trafiać do floty pojazdów elektrycznych producenta i dodaje dość dużą listę ulepszeń i nowych funkcji. Dla osób uzależnionych od przewijania na TikTok, być może największym dodatkiem jest aplikacja TikTok Na Tesla Theater. Zgodnie z uwagami aktualizacyjnymi zamieszczonymi przez Electrek, będą teraz mogli przewijać Krótkie filmy z platformy — jeśli chcą-bezpośrednio na ekranie swojego pojazdu, o ile ich samochód jest zaparkowany. 

W Toybox właściciele znajdą teraz również funkcję pokazu świetlnego, którą Tesla wprowadził jako Easter Egg w modelu X w 2015 roku. W przypadku modelu X, choreograficzny pokaz świetlny obejmuje zarówno migające światła, jak i otwieranie drzwi falcon wing, ale inne modele będą musiały zadowolić się tymi pierwszymi. Tesla dostosowała program uruchamiający aplikacje, pozwalając właścicielom przeciągać i upuszczać swoje ulubione aplikacje na dolnym pasku menu. Ułatwia to również nawigację, dzięki czemu większość popularnych elementów sterujących, takich jak ładowanie i wycieraczki przedniej szyby, jest łatwiej dostępna.

Aby automatycznie zobaczyć na żywo widok martwego pola po włączeniu kierunkowskazu, kierowcy mogą aktywować nową opcję “Automatyczna Kamera martwego pola” w sekcji Autopilot in Controls. Ponadto kierowcy mogą teraz edytować punkty trasy, aby dodać przystanki lub zainicjować nowe trasy nawigacji ze zaktualizowanymi czasami przyjazdu. Pakiet świąteczny zawiera również aktualizacje dopasowane do sezonu, w tym automatyczne ogrzewanie siedzeń, które może regulować temperaturę siedzenia w pierwszym rzędzie w zależności od środowiska w kabinie, a także inne ulepszenia w zakresie zimnej pogody. 

Ponadto kierowcy mogą teraz usuwać klipy rejestratora bezpośrednio z ekranu dotykowego i ukrywać szczegóły mapy, aby usunąć zakłócenia, jeśli chcą. Wreszcie, w dziale rozrywka, Tesla dodał Sonic the Hedgehog oraz Sudoku do jego Arcade – chociaż zdecydowanie zalecamy granie w dowolną grę zręcznościową tylko podczas parkowania. Wcześniej w tym miesiącu, The New York Times poinformował, że Tesla pozwala kierowcom grać w niektóre gry w ruchu samochodów, obawy, że National Highway Traffic Safety Administration dyskutuje z firmą. Agencja powiedziała Engadget w oświadczeniu: “awarie wywołane rozproszeniem są problemem, szczególnie w pojazdach wyposażonych w szereg technologii wygody, takich jak ekrany rozrywkowe. Zdajemy sobie sprawę z problemów ze sterownikami i omawiamy tę funkcję z producentem.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.