10 największych historii 2021 roku

Byron Allen pozywa reklamodawców

Bryon Allen zrobił fale w tym roku, kiedy potentat medialny zagroził powództwem prawnym, jeśli reklamodawcy nie poprawią się-w szczególności inwestując więcej swoich dolarów w media należące do czarnych. W marcu Allen, właściciel Weather Channel, wysłał listy intencyjne do marek i ich agencji z prośbą o przydzielenie co najmniej 2% budżetów reklamowych dla mediów należących do czarnych. W maju Allen, który był również gospodarzem szczytu medialnego z Verizonem, wziął McDonald ‘ s w pozwie o 10 miliardów dolarów, zarzucając mu dyskryminację rasową przez giganta fast-foodów. Później doradził, w liście do Zarządu McDonald ‘ s, że firma powinna zwolnić prezesa Chrisa Kempczinskiego po tekstach, które dyrektor zrobił o strzelaninie dwóch czarnych dzieci w Chicago. Podczas gdy pozew został odrzucony na początku tego miesiąca przez sędziego, który cytował Brak dowodów, Allen zobowiązał się do zmiany skargi.

Czytaj więcej na ten temat: Dlaczego Nissan wraca do Super Bowl

Powrót do urzędu, który nie był

Właśnie wtedy, gdy agencje planowały powrót do biura po ponad roku pracy zdalnej, oferując elastyczne harmonogramy hybrydowe i zapewniając sprzęt ochronny, wariant delta rozwinął się w ciągu lata i rzucił te plany w chaos. Wrześniowe plany zostały przeniesione z powrotem na Styczeń, datę, która jest teraz również w toku z powodu omicron i innych problemów zdrowotnych. Wielu pracodawców podąża obecnie za strategią “poczekaj i zobacz”, aby zobaczyć, co będzie dalej, nawet gdy nadal pojawiają się szczepionki dla dzieci i szczepienia dla pracodawców.

Meta-zacja Facebooka

Być może” Hologramy R Us ” zostały wzięte, więc Facebook wybrał metę, gdy wybrał nową nazwę firmy jako odzwierciedlenie skupienia firmy na przyszłości hologramów i wirtualnej rzeczywistości. Zmiana, która obejmowała nowe logo infinity i kilka kluczowych zmian, przyszła pod koniec października w obliczu obciążających zeznań informatora Frances Haugen, byłej pracowniczki Facebooka, która powiedziała, że firma celowo stawia zysk przed klientami. Aby przekazać konsumentom swoją nową nazwę, Meta wdrożyła pierwszą kampanię marki, wykorzystując obraz dżungli, aby zilustrować przyszłość możliwości. Idąc dalej, Meta będzie współpracować ze Spark Foundry nad swoim miliardowym planem marketingowym; firma pod koniec tego roku wykorzystała Sklep Publicis Groupe jako agencję medialną.