9 najpopularniejszych postaci reklamy ubezpieczeniowej, w rankingu

Dobrą wiadomością dla wszystkich ubezpieczycieli korzystających z maskotek-a większość z nich jest-jest to, że widzowie wydają się lubić je wszystkie. W ankiecie zebrano opinie na temat dziewięciu postaci (w tym jednego duetu: limuzyny Liberty Mutual i Douga), a wszystkie uzyskały oceny przychylności powyżej 50%. Na ostatnim miejscu uplasował się progresywny ” Jamie “na 52%; bardziej znany” Flo ” zdobył 66%.

Geico po raz pierwszy złamał kod w 2019 roku, kiedy Gecko, stworzony przez Agencję Martin, udowodnił, że głupie reklamy są skuteczne w sprzedaży poważnego produktu. Według sondażu, jednym z powodów ich działania jest to, że sprawiają, że niematerialne produkty ubezpieczeniowe są bardziej namacalne: 48% ankietowanych twierdzi, że maskotki ułatwiają nawiązanie do marek ubezpieczeniowych, podczas gdy tylko 34% mówi to samo o prawdziwych sponsorach celebrytów. 

Allstate zdawało się rozpoznawać ten czynnik relatability, gdy zdecydowało się przywrócić swój charakter Mayhem na początku tego miesiąca po tym, jak został odsunięty na bok przez ponad rok. Służy do uosabiania katastrof, przed którymi ubezpieczenie ma chronić. Prawie połowa ankietowanych (48%) pochwaliła jego powrót, natomiast 41% było neutralnych. Szczególnie dobrze gra ze starszymi Milenium, według sondażu, który wykazał, że 65% w tej grupie demograficznej cieszyło się jego powrotem.

Ankieta została przeprowadzona w Internecie w USA od stycznia 2011 roku. 7 do stycznia 10 wśród 1033 osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych. 

Poniżej przedstawiamy ranking postaci według ich przychylności i świadomości, a także kilka innych faktów na temat najciężej pracujących fikcyjnych sprzedawców ubezpieczeń w branży.