Associated Press zamieni swój fotoreportaż w NFTs

NFTs eksplodowało w ciągu pierwszych dwóch lat pandemii i nie wygląda na to, że wkrótce znikną. Jedną z najnowszych organizacji, aby wskoczyć do szaleństwa jest Associated Press (AP), który rozpocznie sprzedaż jego “wielokrotnie nagradzany współczesny i historyczny fotoreportaż” jako nie-wymienne żetony w styczniu 31st. Agencja Prasowa połączyła siły z dostawcą technologii blockchain Xooa, aby opracować rynek dla swoich NFTs, który zadebiutuje z początkową kolekcją, która zostanie wydana w ciągu najbliższych tygodni po jej uruchomieniu.

Pierwsza kolekcja AP zawiera ulepszone cyfrowo obrazy nagrodzone Nagrodą Pulitzera w różnych kategoriach, takich jak kosmos, klimat i wojna. Każda z nich będzie zawierać oryginalne metadane zdjęcia, które pokazują godzinę i datę wykonania, jego lokalizację oraz sprzęt i ustawienia, których fotograf użył do zdjęcia. Agencja mówi, że rynek pozwoli ludziom kupować, sprzedawać i handlować tokenami, które można kupić za pomocą kart kredytowych i portfeli kryptograficznych. Wpływy ze sprzedaży zostaną następnie wykorzystane do sfinansowania jej działalności. Jedną z największych kontrowersji wokół NFTs jest to, że mają one ogromny wpływ na środowisko. AP mówi, że jego NFTs zostaną wybite na wielokąt blockchain, który został zaprojektowany, aby zużywać mniej energii niż jego odpowiedniki. 

Czy AP skutecznie sprzedaje swoje zdjęcia za pieniądze, które chce zarobić, okaże się. Adidas zarobił 23 miliony dolarów za swój pierwszy zrzut NFT, ale Ubisoft ledwo sprzedał żadnych, gdy uruchomił własne tokeny. Kolejną firmą, która podobno chce otworzyć własny rynek, jest GameStop, który (według The Wall Street Journal) niedawno utworzył dział kryptowalut do pracy nad projektem. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.