Najlepsze prezenty dla kawowego nerda w twoim życiu

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.

To święto, dlaczego nie zachęcić przyjaciół i rodziny, aby poszerzyć swoje horyzonty spożywania kawy. Przygotowaliśmy listę najlepszych prezentów dla maniaków kawy, które możesz kupić w tym roku, z opcjami parzenia, picia i nie tylko. A jeśli ta wyjątkowa osoba nie jest zainteresowana Javą, mamy prezenty, które będą działać również dla pijących herbatę.

Aeropress Go

Will Lipman Photography dla Engadget

Aeropress to świetny sposób na zrobienie jednej filiżanki kawy w domu z aparatem, który nie zajmuje dużo miejsca w szafce. Jest to wszechstronny browar, który pozwala eksperymentować z różnymi czasami i mocnymi stronami. Lubię go używać do zaparzania kubka o podwójnej mocy bezpośrednio nad lodem, gdy zapomnę zrobić zimny napar. Dla maniaka Kawy na twojej liście, który ma już regularną konfigurację, Aeropress to świetny prezent. A Aeropress Go jest jeszcze bardziej kompaktowy. Mieści się starannie w filiżance, do której można zaparzyć bezpośrednio i jest idealny na kemping i Podróże. – Billy Steele, Starszy Redaktor Wiadomości

Kup Aeropress Go w Amazon – $32

Adagio Simplicitea starter set

Adagio

Kawa nie jest napojem z kofeiną dla każdego, a Zestaw Startowy Simplicitea Adagio to przemyślany prezent dla miłośnika herbaty w twoim życiu. Zawiera 12-uncjowy czajnik ze szkła borokrzemianowego z pokrywką ze stali nierdzewnej i obręczą z siatki, pozwalającą na zaparzenie luźnej herbaty liściastej i wlanie wszystkiego z jednego naczynia. I możesz wybrać rodzaj herbaty, którą lubią najlepiej-czarną, zieloną, ziołową lub bestsellerową mieszankę-do nowego garnka. Poważni miłośnicy herbaty prawdopodobnie mają już swoje preferowane narzędzia do parzenia, ale ten zestaw jest świetną opcją dla każdego, kto chce cofnąć się od tradycyjnych torebek herbaty i zanurzyć palce w szerokim świecie luźnej herbaty liściastej. – Valentina Palladino, Redaktor Ds. Handlu

Kup Simplicitea starter set w Adagio – $24

Baratza Encore

Baratza

Chociaż istnieją bardziej przystępne Młynki do kawy tam, niewiele z nich osiągnęły status workhorse Baratza Encore. Stożkowa konstrukcja zadziorów zapewnia równomierne mielenie z 40 ustawieniami wielkości dla różnych metod parzenia. Zbiornik mieści 8 uncji całych ziaren i jest przejrzysty, dzięki czemu można zobaczyć dokładny poziom podaży na pierwszy rzut oka. Jest prosty, łatwy w użyciu i pomoże maniakowi Kawy na twojej liście wyprodukować naprawdę wyjątkowe napary. – B. S.

Kup Baratza Encore w Amazon – $170

Brumate Toddy

Will Lipman Photography dla Engadget

Jestem wielkim fanem produktów Brumate, odkąd kilka lat temu kupiłem sobie Trio Hopsulator na wakacje na plaży. Nadal używam go cały czas, zarówno w ciepłych, jak i chłodnych miesiącach. Jednak kiedy temperatura zaczyna spadać, częściej sięgam po gorące napoje, więc lepiej jest kubek Toddy insulated brumate. Kubek działa dobrze, aby utrzymać napoje gorące lub zimne, a cechą charakterystyczną jest wieczko odporne na zalanie. To coś uratowało mnie przed masowym sprzątaniem więcej razy, niż mogę zliczyć. Zwykły Toddy może pomieścić 16 uncji, podczas gdy Toddy XL podwaja pojemność do 32 uncji. Plus, to prezent, z którego ktoś z twojej listy może korzystać przez cały rok. – B. S.

Kup Toddy w Brumate – $30

Gęś Cosoriczajnik elektryczny na szyję

Will Lipman Photography dla Engadget

Dobry czajnik jest niezbędny, jeśli chcesz się w domu zaparzania gry, i może pomóc zrobić kilka innych rzeczy zbyt jak herbata, ramen i więcej. Czajnik elektryczny Cosori z gęsiej szyi pakuje najważniejsze funkcje w stosunkowo Kompaktowy czajnik, który jest również wyceniony na 70 USD. Gęsia skórka może być onieśmielająca, ale daje o wiele większą kontrolę podczas nalewania na Chemex, i uważamy, że Cosori, z matowym czarnym wykończeniem, również wygląda całkiem ładnie na większości blatów. Ma wnętrze ze stali nierdzewnej i pięć ustawień temperatury, dzięki czemu można łatwo uzyskać idealną temperaturę na rzeczy takie jak zielona herbata, czarna kawa i inne. Dodatkowo opcja “przytrzymaj temperaturę” pozwala na chwilę ustawić i zapomnieć o wodzie; możesz ją włączyć przed rozpoczęciem porannej rutyny i wrócić do idealnie ogrzanej wody, gotowej na to, co cię rano podniesie. – Wiceprezes.

Kup czajnik elektryczny Cosori w Amazon – $70

Kubek Ember 2

Will Lipman Photography dla Engadget

Będę szczery: kiedy pierwszy raz zobaczyłem oryginalny kubek podróżny Ember, pomyślałem, że to trochę śmieszne. Większość izolowanych kubków jest w stanie utrzymać napar w cieple wystarczająco długo, abyś mógł go wypić. Jednak mój sposób myślenia zmienił się dość szybko, gdy dostałem kubek 2 na Dzień Ojca. Filiżanka do wielokrotnego ładowania utrzymuje kawę lub herbatę w pożądanej temperaturze ustawionej w aplikacji Ember. Żywotność baterii może być lepsza,ale robi swoje. A kiedy trzeba, można zadokować go na podstawie ładowania, aby uzupełnić źródło zasilania. – B. S.

Kup Kubek Ember 2 W Amazon – $130

Fellow Carter Everywhere Mug

Fellow

Jeśli chodzi o coś mniej zaawansowanego technologicznie, Kubek Carter Everywhere od Fellow jest jednym z moich ulubionych. Utrzymuje ciepłą kawę i zimny napar nawet bez pokrywki. Po zamknięciu może utrzymywać napoje ciepłe przez 12 godzin i zimne przez 24 godziny. Wokół góry znajduje się ładna warga, która zapewnia przyjemne wrażenia popijania. Brzmi dziwnie, wiem, ale nie dramatyzuję, Kiedy mówię, że ten kubek to przyjemność pić z niego. Wnętrze jest również pokryte ceramiką, więc nie dostaniesz tego metalicznego smaku wiele kubków podróżnych nadaje. – B. S.

Kup Kubek Fellow Cart w Amazon – $30

Hario Mizudashi

Hario

Może się wydawać dziwne, aby dać dzban zimnego naparu jako prezent świąteczny, ale zaufaj mi, kiedy ta osoba robi swoją pierwszą partię, będą ci dziękować od nowa-bez względu na porę roku. Używam Hario Mizudashi od kilku lat. W rzeczywistości, mam dwa tylko, aby upewnić się, że mam wystarczająco zimnego naparu pod ręką w lecie. Prawdziwym kluczem jest wyjmowany kosz. Możesz wyjąć to po nocnym namoczeniu, spłukać pod ciepłą wodą, a reszta dzbanka jest tam, aby przechowywać kawę, dopóki jej nie potrzebujesz. – B. S.

Kup Hario Mizudashi w Amazon – $22

Technivorm Mochamaster KBGT

Technivorm

Jeśli szukasz wentylatora, który mógłby poświęcić kilka dodatkowych minut rano, aby zrobić coś oprócz ręcznego parzenia, linia Moccamaster firmy Technivorm jest warta obejrzenia. To drogie ekspresy do kawy, ale symulują działanie zaparzania bez … no cóż, nalewania. Ramię wylotowe pulsuje wodą nad koszem naparu, a nie stałym strumieniem, jak większość automatycznych ekspresów do kawy. KBGT ma również karafkę termiczną i automatycznie zatrzymuje cykl parzenia, gdy ymusisz wcześniej dolać. – B. S.

Kup Technivorm Mochamaste w Williams-Sonoma – $340

Abonamenty na kawę

yalcinsonat1 via Getty Images

Co dostajesz od kawowego nerda, który ma wszystko? Cóż, zawsze jesteśmy w dół, aby spróbować nowych fasolek. Większość palarni kawy oferuje subskrypcję pewnego rodzaju z różną częstotliwością w zależności od nawyków konsumpcyjnych. A nawet jeśli nie, nadal możesz wysłać torbę lub dwie jako jednorazowy prezent. Niektóre z moich ulubionych to topór w Boone w Północnej Karolinie, ciemna materia w Chicago i Vesta w Las Vegas, który uratował życie podczas CES.

Sklep Topór Palarnie Kawy Sklep Dark Matter Coffee Shop Palarnie Kawy Vesta