Najlepsze gadżety inteligentnego domu można kupić teraz

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.

Inteligentny dom nigdy nie był bardziej dostępny, z bardziej przystępnymi punktami wejścia niż kiedykolwiek. Od kamer bezpieczeństwa po inteligentne żarówki, prawie każde urządzenie podłączone do Internetu, które można kontrolować za pomocą aplikacji, wystarczy, aby rozpocząć podróż po inteligentnym domu. Ale zanim zaczniesz nurkować, radzimy podjąć kilka wstępnych kroków. Po pierwsze, nie próbuj wyposażyć całego inteligentnego domu za jednym zamachem. Nie tylko może to być dość drogie, uważamy, że zazwyczaj najlepiej jest najpierw kupić tylko jeden lub dwa przedmioty, aby sprawdzić, czy ci się podobają. Następnie możesz dowiedzieć się, czy chcesz kupić więcej urządzeń, upewniając się, że są one ze sobą kompatybilne. Poniżej znajdują się nasze sugestie dotyczące najlepszych z każdej kategorii urządzeń inteligentnych, z alternatywnymi sugestiami w stosownych przypadkach.

Zanim zaczniesz, wybierz asystenta głosowego

Podczas gdy wiele inteligentnych urządzeń domowych jest niezależnych od platformy, istnieją pewne — w szczególności inteligentne głośniki i inteligentne wyświetlacze — które wymagają wyboru asystenta głosowego. Obecnie oznacza to podjęcie decyzji, czy będziesz regularnie korzystać z Google Assistant lub Amazon Alexa. (Za chwilę zwrócę się do Siri.) Oba są kompatybilne z różnymi inteligentnymi produktami domowymi, od żarówek po odkurzacze robotów, ale istnieją pewne urządzenia, które najlepiej działają z Google lub Amazon. Na przykład produkty Nest są bardziej kompatybilne z głośnikami i wyświetlaczami Google. Nadal mogą współpracować z urządzeniami Amazon, ale niektóre funkcje mogą być wyłączone. To samo dotyczy produktów Amazon: działają lepiej, jeśli znajdują się w tym samym ekosystemie.

Więc jak wybrać między Alexa i Google Assistant? To naprawdę zależy od twoich osobistych preferencji. Czy słuchasz Audible, oglądasz Prime Video i robisz dużo zakupów na Amazon? Następnie możesz skłaniać się ku produktowi zasilanemu Alexą. Czy korzystasz z wielu usług Google, takich jak YouTube i podcasty Google? Urządzenie oparte na Google może być najlepsze.

Jeśli chcesz asystenta głosowego, który jest świetny w odpowiadaniu na pytania, Google Assistant wydaje się być lepszy niż Alexa. Z drugiej strony, Pomocnik Amazon obsługuje obecnie więcej produktów inteligentnego domu. Inteligentne głośniki i wyświetlacze firmy obsługują również protokół ZigBee smart home, A niektóre urządzenia mają nawet wbudowane Koncentratory inteligentnego domu. Zarówno urządzenia Google, jak i Amazon mogą synchronizować się z kalendarzem, choć Google zwykle lepiej współpracuje z usługami Google. Ponadto, jeśli masz już telefon z Androidem, i tak możesz czuć się bardziej komfortowo z Asystentem Google.

Ale co z Siri? Asystent Apple jest również opcją, ale nie ma tego samego poziomu obsługi urządzeń, Co Google i Amazon. HomePod mini i (obecnie wycofane) HomePod są jedynymi głośnikami kompatybilnymi z Siri na rynku. To powiedziawszy, nie jest zbyt trudno znaleźć sprzęt kompatybilny z HomeKit, ponieważ więcej firm zewnętrznych dodaje wsparcie dla niego, ale obecnie masz mniejszą pulę urządzeń do wyboru.

Engadget picks

Najlepszy inteligentny głośnik: Sonos One

Nathan Ingraham

Naszą rekomendacją dla najlepszego inteligentnego głośnika jest Sonos One. Jest wystarczająco kompaktowy, aby zmieścić się w większości obszarów w domu, ale co ważniejsze, zapewnia doskonałą jakość dźwięku lepszy od wielu innych inteligentnych głośników. Po odpowiednim dostrojeniu do akustyki pomieszczenia-co wymaga aplikacji na iOS-dźwięk jest fantastyczny, z mocnym basem i wyraźnymi wysokimi tonami. Niestety aplikacja na Androida nie ma tuningu TruePlay (Sonos nie powiedział, czy jest w trakcie prac), ale Głośniki nadal powinny brzmieć godnie. Jest również kompatybilny z wieloma usługami strumieniowymi, w tym z głównymi, takimi jak Spotify i Pandora.

Główną zaletą głośników Sonos jest to, że są one bramą do wielu pomieszczeń, które można z czasem rozbudować. Jest to również wygodne, jeśli planujesz później zbudować zestaw kina domowego, ponieważ ten dobrze integruje się z paskami dźwiękowymi Sonos. Ponadto Sonos One obsługuje zarówno Alexa, jak i Google Assistant, więc nie musisz się martwić o wybranie jednego asystenta głosowego zamiast drugiego.

Kup Sonos One w Sonos-219 USD

Drugie miejsce: Amazon Echo Studio

Billy Steele / Engadget

Jeśli nie jesteś zainteresowany konfiguracją dźwięku w wielu pokojach, lubimy również Echo Studio Amazon. Cena jest porównywalna z Sonos One, a jakość dźwięku również jest na równi. Jak można sobie wyobrazić, jest to szczególnie atrakcyjny wybór, jeśli już wiesz, że wolisz Alexa niż Google Assistant.

Kup Echo Studio w Amazon – $200

Najlepszy Inteligentny Głośnik 100$: Amazon Echo

Nathan Ingraham / Engadget

Dla tych, którzy mają ciaśniejsze budżety, istnieje kilka inteligentnych głośników około $100. Zalecamy wybranie jednego z trzech najnowszych inteligentnych głośników od Google, Amazon lub Apple. Z trzech uważamy, że Echo ma najlepszą jakość dźwięku. Nasz kolega Nate Ingraham powiedział, że jego bas jest imponujący, a średnie częstotliwości są dość potężne. Możesz również sparować dwa, aby uzyskać jeszcze lepszy dźwięk stereo.

To powiedziawszy, Nest Audio i HomePod mini też nie są slouchami. HomePod mini brzmi zrównoważony, podczas gdy dźwięk Gniazda ma całkiem dobre Tony basowe. Ponownie, wszystko sprowadza się do tego, który asystent wolisz.

Kup Echo w Amazon – $100 kup Nest Audio w B&H – $100 kup HomePod mini w B & H – $100

Najlepszy Inteligentny Wyświetlacz Alexa: Echo Show 8

Engadget

Najlepszy inteligentny wyświetlacz zasilany Alexa to Echo Show 8. Echo Show 5 jest trochę za mały, podczas gdy Echo Show 10 i jego obracający się ekran zajmują zbyt dużo miejsca. Z drugiej strony Echo Show 8 jest idealnie dopasowane do większości pokoi w domu. Podobnie jak inne inteligentne wyświetlacze zasilane Alexa, obsługuje wiele usług przesyłania strumieniowego wideo, w tym Amazon Prime, Hulu i Netflix i jest wyposażony w kilka wbudowanych przeglądarek, których można używać do surfowania po Internecie. Niestety, nie obsługuje YouTube, co jest dość zauważalnym pominięciem, biorąc pod uwagę, jak wszechobecna jest usługa. Jako obejście możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem wyżej wymienionych przeglądarek, ale doświadczenie nie jest tak płynne, jak gdyby była to natywna aplikacja.

Możesz użyć Show 8 do wykonywania Połączeń wideo z dowolnego telefonu lub tabletu z aplikacją Alexa. Alternatywnie, obsługuje Skype, Zoom i Amazon własne usługi gongu. Podobnie jak Nest Hub Max, Show 8 ma również opcjonalną funkcję śledzenia twarzy, która śledzi Twoje ruchy w pokoju podczas rozmowy.

Kup Echo Show 8 W Amazon – $130

Najlepszy Inteligentny Wyświetlacz Google: Nest Hub (2. gen)

Cherlynn Low / Engadget

Nasz ulubiony Inteligentny Wyświetlacz Google to nest Hub drugiej generacji. Ma 7-calowy ekran, co sprawia, że jest wystarczająco duży, aby zmieścić się w większość pokoi w domu. Rozmiar sprawia, że działa również dobrze jako cyfrowa ramka na zdjęcia. Możesz ustawić go tak, aby pobierał zdjęcia znajomych i rodziny z biblioteki zdjęć Google, a ponadto istnieje inteligentny algorytm, który automatycznie wykorzystuje najlepsze ujęcia, unikając rozmytych. Jak można się spodziewać, możesz również korzystać z ekranu do oglądania YouTube, Netflix i innych usług strumieniowych.

Ponadto inteligentny wyświetlacz bez aparatu jest świetny, jeśli chcesz umieścić go w bardziej intymnych miejscach, takich jak sypialnia, gdzie możesz chronić swoją prywatność. Jeśli umieścisz go przy łóżku, Nest Hub ma również czujnik, który może śledzić twoje wzorce snu, jeśli zdecydujesz się na to.

Jeśli wolisz wyświetlacz z kamerą, zalecamy rozpylanie na wyższej półce Nest Hub Max. Wbudowana kamera może być używana do połączeń wideo z Google Duo, Google Meet i Zoom. Posiada również opcjonalną funkcję śledzenia twarzy, która pozwala kamerze śledzić cię podczas połączeń. Jedną z zalet kamery jest to, że daje możliwość dopasowania twarzy, funkcja, która automatycznie rozpoznaje poszczególnych członków Izby, a następnie wyświetla informacje, które są istotne tylko dla nich, jak alerty kalendarza.

Dodatkowo kamera dodaje unikalną funkcję gestów, która pozwala odtwarzać i wstrzymywać Multimedia po prostu trzymając rękę na ekranie, co jest wygodne, jeśli chcesz zatrzymać muzykę bez krzyku w całym pokoju. Nest Hub Max ma również lepszą jakość dźwięku niż Hub dzięki większym głośnikom.

Kup Nest Hub w B & H – $100 kup Nest Hub Max w B & h – $230

Najlepsze inteligentne oświetlenie: Philips Hue

Amazon / Philips

Jednym z najłatwiejszych punktów wejścia do inteligentnego domu jest zamiana niektórych istniejących żarówek na inteligentne. Inteligentne żarówki umożliwiają zdalne sterowanie oświetleniem za pomocą aplikacji i głosu. Dodają automatyzację i planowanie do mieszanki, dzięki czemu można je włączać i wyłączać w określonych porach dnia. Niektóre pozwalają również dostosować ich jasność i temperaturę barwową, a nawet pozwalają tworzyć niestandardową scenę świetlną.

Nasze ulubione inteligentne produkty oświetleniowe pochodzą od Philips Hue, a Zestaw Startowy White and Color Ambiance LED Smart Button jest szczególnie dobrym punktem wyjścia, ponieważ zawiera trzy żarówki LED Philips Hue White and Color Ambiance 60W; hub Hue, który pozwala kontrolować do 50 świateł; i Inteligentny przycisk, jeśli chcesz mieć możliwość wyłączenia świateł bez telefonu w pobliżu.

Ten zestaw oferuje wiele wszechstronności w stylach oświetlenia; możesz zmienić nie tylko jasność, ale także temperaturę barwową i eksperymentować ze wszystkimi różnymi odcieniami tęczy, dekorując swój pokój w dowolnej scenie świetlnej, której pragniesz. Jeśli wydaje się to zbyt śmiałe, Philips oferuje alternatywy: Zestaw Startowy Hue White Ambiance nie ma opcji koloru, podczas gdy Zestaw Startowy Hue White nie pozwala na regulację temperatury barwowej.

Głównym powodem, dla którego preferujemy żarówki Philips Hue, jest to, że są szeroko obsługiwane w ekosystemach inteligentnego domu. Nie tylko można je znaleźć praktycznie wszędzie, ale będą współpracować z Google, Amazon i Apple HomeKit. Ponieważ wszystkie żarówki łączą się z koncentratorem Hue za pośrednictwem protokołu Zigbee (a nie domowego WiFi), jest bardziej niezawodny i nie spowalnia domowego połączenia internetowego.

Kup zestaw startowy Philips Hue w Best Buy – $130

Najlepsze inteligentne światła budżetowe: Cync BY GE

GE

Jeśli nie jesteś gotowy do nurkowania w całym ekosystemie oświetleniowym lub po prostu wolisz bardziej przystępną alternatywę, proponujemy inteligentną żarówkę LED Cync Full Color Direct Connect firmy GE. Dawniej znane jako C przez GE, te żarówki nie wymagają koncentratora łączącego: wystarczy wkręcić żarówkę, podłączyć ją do aplikacji i gotowe. Oferuje również szereg opcji oświetlenia we wszystkich kolorach, a także można ustawić harmonogramy. System Direct Connect Cync współpracuje zarówno z Google Assistant, jak i Amazon Alexa, ale musisz uzyskać koncentrator, jeśli chcesz połączyć się z HomeKit Apple.

Kup Cync BY GE (2 pack) w Amazon – $24

Najlepsza kamera bezpieczeństwa: Wyze Cam V3

Wyze

Kamery bezpieczeństwa są pomocne w łapaniu intruzów, łapaniu piratów na ganku lub po prostu miej oko na swojego zwierzaka, gdy jesteś poza domem. Naszym ulubionym jest Wyze Cam V3 ze względu na szeroki zakres funkcji oraz przystępną cenę. Dodatkowo, dzięki wodoodporności IP65 może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, i ma kolorowy tryb noktowizyjny, który umożliwia nagrywanie nocnych filmów w pełnym kolorze.

Podobnie jak modele poprzedniej generacji, wysyła alerty do telefonu za każdym razem, gdy wykryje dźwięk lub ruch. Możesz także dostosować Strefy Detekcji ruchu, aby dostosować ich czułość. Oferuje również ciągłe nagrywanie wideo 24/7, które można przechowywać za pomocą karty microSD 32 GB (brak w zestawie).

Szczególnie podoba nam się to, że Wyze nie wymaga subskrypcji; Darmowa pamięć w chmurze jest dołączona do zakupu i zawsze będziesz mieć dostęp do ostatnich 14 dni nagrywania w aplikacji. Pamiętaj jednak, że DARMOWE konto może przechowywać tylko 12-sekundowe klipy co pięć minut. Jeśli chcesz, aby nagrywał nieograniczony ruch, rozważ uaktualnienie do subskrypcji Cam Plus, która zawiera dodatkowe funkcje, takie jak ostrzeganie, jeśli wykryje osobę lub pakiet. Na szczęście jest niedrogi w $2 miesięcznie lub $15 rocznie.

Kup Wyze Cam V3 w Amazon – $36

Najlepsza Bezprzewodowa Kamera Bezpieczeństwa: Blink cameras

Amazonka

Jest wiele do polubienia w Wyze Cam V3, ale musi być podłączony. W przypadku bezprzewodowej alternatywy lubimy Kamery Wewnętrzne I Zewnętrzne Blink. Oba działają na bateriach AA, więc możesz je umieścić w dowolnym miejscu i będą działać przez około dwa lata, zanim będziesz musiał wymienić baterie. Blink Outdoor jest odporny na warunki atmosferyczne, ale poza tym obie kamery są takie same. Oba mają noktowizor, wykrywanie ruchu i dwukierunkowy dźwięk. Klipy można przechowywać w chmurze za pośrednictwem abonamentu Blink lub zapisywać zdarzenia lokalnie w module synchronizacji 2 za pomocą pamięci flash USB (sprzedawanej osobno). Niestety, Blink działa tylko z Alexą, co może być dla niektórych niezastąpione.

Kup Blink Indoor w Amazon – $70 kup Blink Outdoor w Amazon – $90

Najlepsza kamera dzwonkowa: Arlo Essential Video Doorbell

Engadget

Jeśli chcesz mieć kamerę specjalnie do drzwi wejściowych, kamera dzwonkowa ma większy sens niż samodzielna opcja. Naszym ulubionym jest Dzwonek Wideo Arlo Essential, który jest kompatybilny z Asystentem Google, Alexą Amazon i Apple HomeKit. Zapewnia wysokiej jakości materiał HDR wraz z widokiem 180 stopni, dzięki czemu można zobaczyć osobę od stóp do głów i może zadzwonić do telefonu z rozmową wideo, gdy ktoś zadzwoni dzwonkiem. Jest też dwukierunkowy dźwięk, więc możesz rozmawiać z kimkolwiek jest przy drzwiach.

Atrakcją tego dzwonka do drzwi jest to, że jest on dostarczany z trzymiesięcznym okresem próbnym do usługi inteligentnej subskrypcji Arlo, which zawiera funkcję wykrywania ruchu, która może odróżnić osobę, opakowanie, pojazd lub zwierzę. Starszy redaktor Devindra Hardawar powiedział, że naprawdę doceniał powiadomienia o pakietach; dobrze mu to zrobiło, gdy UPS podrzucił pudełko. Jest to tak przydatna funkcja, że zalecamy utrzymanie usługi po okresie próbnym.

Dzwonek Wideo Arlo Essential powinien być używany z inteligentnymi wyświetlaczami Google lub Amazon, ale nie będzie on w pełni zintegrowany. Będziesz mógł oglądać kamerę internetową na wyświetlaczu, ale jeśli ktoś zadzwoni do drzwi, nie pojawi się automatycznie na ekranie. Jeśli chcesz tej konkretnej funkcji, musisz użyć dzwonka Google, takiego jak Dzwonek Wideo Nest lub dzwonka Amazon, takiego jak Dzwonek Wideo Blink (odpowiednio dla wyświetlaczy Google i Amazon).

Kup Dzwonek Wideo Arlo Essential w Amazon – $200 kup Dzwonek Wideo Nest w B & H – $180 kup Dzwonek Wideo Blink w Amazon – $50

Najlepszy robot próżniowy: iRobot Roomba 694

Valentina Palladino / Engadget

Nasz ulubiony robot próżniowy to iRobot Roomba 694. Poleciliśmy go w naszym przewodniku próżniowym robota budżetu, ponieważ świetnie się spisał podczas czyszczenia twardych i dywanowych powierzchni. (Podobał nam się również Shark ION RV761, ale Roomba 694 to nowszy model.) Plus, aplikacja jest naprawdę łatwa w użyciu dla luddytów i doświadczonych technologicznie. Na wypadek, gdybyś nie miał dostępu do aplikacji — na przykład zostawiłeś telefon w innym pokoju — Roomba 694 ma również ręczne sterowanie.

Jednym z powodów, dla których Roomba 694 czyści tak dobrze, jest to, że ma trójstopniowy system, który mówi mu, aby zasysał brud, a jednocześnie poruszał się po przeszkodach. Kiedy napotyka szczególnie brudny obszar, skupia się na nim, upewniając się, że jest czysty przed przejściem dalej. Możesz również ręcznie poinstruować go, aby wyczyścił określone miejsce w razie potrzeby. A jeśli wolisz rozmawiać z odkurzaczem robota, Roomba 694 działa dobrze zarówno z Alexą, jak i Asystentem Google.

Kup Roomba 694 w Amazon – $275

Najlepszy wysokiej klasy robot próżniowy: iRobot Roomba i7+

Devindra Hardawar / Engadget

Jeśli nie masz nic przeciwko wydawaniu większych pieniędzy na jeszcze lepszy odkurzacz robota, zalecamy Roomba i7+. Czyści zarówno dywan, jak i twarde podłogi, ale jest cichszy i mądrzejszy. Posiada technologię mapowania, która pomaga śledzić wszystkie różne pomieszczenia w domu, aby wyczyścić je w najbardziej efektywny sposób. Ale najfajniejszą rzeczą w i7+ jest to, że po każdym zadaniu automatycznie opróżnia swój kosz do czystej podstawy, która może pomieścić około 30 miejsc pracy wartych brudu. Krótko mówiąc, i7+ jest wart szaleństwa, jeśli chcesz odkurzacza robota, który nie wymaga wiele uwagi.

Kup Roomba i7 + w Amazon – $529

Najlepsza Inteligentna Wtyczka: Wtyczka Wyze

Wyze

Inteligentne wtyczki to najprostszy sposób na dodanie odrobiny łączności do domu bez wydawania mnóstwa pieniędzy. Podłącz swoją zwykłą lampę non-smart i voila, jest podłączony do Internetu i nie musisz wydawać fortuny. Najlepszy, który wypróbowaliśmy, pochodzi z Wyze, w dużej mierze dzięki łatwej w użyciu aplikacji. Udało nam się przejść przez proces instalacji; parowanie było bezproblemowe, a podłączenie do WiFi było również proste. Szczególnie podoba nam się to, że oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe (reszta inteligentnych wtyczek, które wypróbowaliśmy, nie miała tego). Możesz zaplanować, aby włączać i wyłączać się o różnych porach i dniach. Wtyczka Wyze współpracuje z Alexa, Google Assistant (choć będziesz musiał przejdź przez aplikację Google Home, aby ją sparować) oraz usługę IFTTT.

Kup wtyczkę Wyze (2 pack) w Amazon – $20

Kolejna opcja smart plug: TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini

TP-Link

Kolejną solidną opcją jest TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini. Nie znaleźliśmy aplikację tak łatwy w użyciu-Instalacja nie była tak bezproblemowa, jak Wyze – ale po przejściu, że, to wciąż tak samo zdolny. Podobnie jak w przypadku wtyczki Wyze, możesz zaplanować włączanie i wyłączanie wtyczki w określonych porach i dniach tygodnia. Co więcej, Kasa faktycznie oferuje planowanie wokół wschodu lub zachodu Słońca, funkcji, której brakuje w Wyze. Współpracuje z Google Assistant, Alexa Amazon, IFTTT plus Samsung SmartThings.

Kup Kasa smart plug mini w Amazon – $10