The Dodo tops pierwszy Rurular GRP oparte USA media & entertainment video publisher ranking: Datacenter Weekly

Przyjazny zwierzętom

Tubular Labs, globalna firma zajmująca się analizą wideo, wprowadziła w tym tygodniu nowy system pomiaru punktów oceny brutto (GRP) dla wszystkich nietrwałych Filmów na Facebooku i YouTube-a opętane przez zwierzęta treści Juggernaut the Dodo znajdują się na szczycie pierwszej w historii Tubular leaderboard amerykańskich twórców mediów i rozrywki. (Tubular również wdrożył GRPs dla swoich klientów w Brazylii, Francji, Niemczech, Meksyku i WIELKIEJ BRYTANII)

Podobnie jak old-school TV GRP, GRP Tubular ma na celu pomiar zasięgu i częstotliwości wyświetleń w stosunku do danej grupy docelowej w określonym okresie czasu. Tubular już mierzył zdublowanych odbiorców Filmów na YouTube i Facebooku za pomocą ratingów Tubular Audience Ratings (TAR); nowy pomiar GRP opiera się na tym systemie i ma na celu “umożliwienie klientom porównania ze wszystkimi wydawcami i monitorowanie oczekiwanej dostawy w stosunku do docelowego demo, aby ocenić partnerów medialnych pod kątem wieloplatformowej reklamy wideo lub treści markowych”, jak ujął to Tubular w oświadczeniu.

Wydawcy wideo z minimum 1 milionem wyświetleń miesięcznie na Facebooku lub YouTube mogą uzyskać dostęp do danych GRP za pośrednictwem pulpitu klienta Tubular, a Tubular będzie wydawać wybrane Miesięczne rankingi dla różnych nisz treści i rynków globalnych po 30-dniowym okresie przetwarzania.

Ranking amerykańskich wydawców wideo media & entertainment wg Tubular GRPs, Wrzesień 2010 2021

1. Dodo: 97,6 (63,5 mln unikalnych widzów w USA)
2. Cocomelon: 94,9 (53,9 mln)
3. Wiadomości: 76,2 (28,3 mln)
4. WWE: 69,8 (23,7 mln)
5. Movieclips: 52,5 (30,5 mln)
6. Smaczne: 52,5 (49,6 mln)
7. NFL: 48,2 (22,7 mln)
8. BuzzFeed Video: 38,4 (44,0 mln)
9. FailArmy: 37,5 (30,4 mln)
10. Wydanie wewnętrzne: 37,5 (19,1 mln)

Kontekst podstawowy:  Tubular służy jako dostawca danych dla Global Video Measurement Alliance, w skład którego wchodzą Group Nine, Discovery, Digitas, ViacomCBS, BuzzFeed i inni główni gracze (a także Tubular itself).

Go local

“Univision wybrało Comscore jako jedyną usługę pomiaru oglądalności telewizji liniowej dla trzech amerykańskich rynków, współpracując z firmą, ponieważ sieci w całym kraju poszerzają horyzonty widowni poza długoletnią potęgę Nielsena”, donosi Ethan Jakob Craft Z Ad Age. “W ramach umowy rywal Nielsen będzie mierzył publiczność telewizyjną hiszpańskojęzycznego giganta medialnego na trzech nowo nabytych rynkach-Orlando i Tampa na Florydzie oraz w Waszyngtonie-jednocześnie pracując nad udoskonaleniem hiszpańskich możliwości pomiaru oglądalności Comscore.”

Kontekst podstawowy:  “Trzy-rynkowa umowa Univision z Comscore to tylko najnowsza z serii kroków podjętych w szybko zmieniającym się świecie liniowych pomiarów telewizyjnych. Wiele głównych amerykańskich sieci w tym roku ogłosiło swoje zamiary, aby spojrzeć poza ratingi titan Nielsen, którego dominujący status w branży został zakwestionowany po serii ostatnich błędów pomiarowych, a przynajmniej eksperymentować z innymi dostawcami walut publiczności.”

Czytaj dalej tutaj.