FTC podobno bada jednostkę VR Meta pod kątem praktyk antykonkurencyjnych

Federalna Komisja Handlu (FTC), a także kilka stanów, w tym Nowy Jork, Tennesse i Karolina Północna, podobno badają podział wirtualnej rzeczywistości Meta w związku z potencjalnymi zachowaniami antykonkurencyjnymi. Według Bloomberg, FTC i zaangażowani prokuratorzy generalni zaczęli w zeszłym roku przeprowadzać wywiady z zewnętrznymi programistami, aby dowiedzieć się, czy firma postawiła ich w niekorzystnej sytuacji, gdy próbowali konkurować z własnym oprogramowaniem.

Niektórzy zewnętrzni programiści twierdzą, że Meta często kopiuje ich najlepsze pomysły, a następnie utrudnia ich aplikacjom działanie na zestawach słuchawkowych. Wśród innych programistów, punkty sprzedaży do doświadczenia wirtualnego pulpitu twórca Guy Godin. W 2019 roku dodał do swojej aplikacji funkcję, która pozwalała posiadaczom Oculus Quest przesyłać strumieniowo gry PC do swoich zestawów słuchawkowych. Meta, wtedy znany jako Facebook, podobno zagroził wycofaniem aplikacji, Jeśli Godin nie usunął tej funkcji. W tym samym roku firma wydała Oculus Link, funkcję, która pozwala użytkownikom Quest podłączyć zestaw słuchawkowy do komputera za pomocą kabla USB-C.

Nie jest jasne, jak blisko może być FTC do złożenia formalnych zarzutów przeciwko Meta. Agencja odmówiła komentarza w sprawie dla Bloomberg. Jednak oczywiste jest, że Meta jest mocno na celowniku FTC w związku z różnymi przejęciami. W Grudniu, Informacje poinformował, że agencja otworzyła sondę w sprawie proponowanej 400 milionów dolarów transakcji kupna Supernatural studio w środku. Oddzielnie, w tym tygodniu sędzia federalny pozwolił FTC na przystąpienie do zmienionego pozwu antymonopolowego, który ma na celu cofnięcie przejęcia WhatsApp i Instagram firmy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.