Teleskop Hubble ‘ a jest ponownie w pełni sprawny po miesięcznej drzemce

Teleskop Hubble ‘ a NASA jest w “śpiączce” od czasu awarii systemu pod koniec października.dziś Agencja ogłosiła, że budzi Hubble ‘ a. Po wielu błędach synchronizacji instrumentów, które wymagały włączenia Hubble ‘ a w tryb awaryjny, NASA twierdzi, że teleskop działa teraz normalnie, a wszystkie cztery aktywne instrumenty zbierają dane. 

23 października NASA po raz pierwszy zauważyła, że instrumenty Hubble ‘ a nie odbierają komunikatów synchronizacji z jednostki sterującej teleskopu. Problemy z komunikacją trwały przez kilka dni, co skłoniło NASA do wprowadzenia teleskopu w tryb awaryjny — coś, co zajmuje dużo czasu, aby wyjść z powodu czułości sprzętu Hubble ‘ a. Gwałtowne zmiany mocy lub temperatury nie są dobre dla jego żywotności, więc NASA poświęciła swój czas tutaj.

To zamknięcie było drugim, które było wymagane w 2021 roku, a kolejna Miesięczna “śpiączka” miała miejsce w lipcu, aby rozwiązać niepowiązany problem. Biorąc pod uwagę wiek 31-letniego teleskopu, jest całkowicie możliwe, że Hubble zbliża się do końca jego życia użytecznego w kosmosie, ale na razie NASA spodziewa się, że Hubble będzie pracował w tandemie z teleskopem Webba “dobrze w tej dekadzie.”Po licznych opóźnieniach, teleskop Webb ma ostatecznie wystartować 22 grudnia.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.