Teleskop Hubble ‘ a wraca do zdrowia po kolejnej awarii systemu

NASA po raz kolejny stara się utrzymać Kosmiczny Teleskop Hubble ‘ a w ruchu. Przewodowe raporty zespół Hubble ‘ a powoli ożywia swój teleskop po wielu błędach synchronizacji instrumentów, które spowodowały przejście na “tryb bezpieczny” pod koniec października. Inżynierowie aktywowali zaawansowaną kamerę do badań 7 listopada, ale będą musieli zweryfikować dane wyjściowe urządzenia w tym tygodniu, zanim włączą inne dotknięte komponenty.

Problemy zaczęły się 23 października, kiedy NASA zauważyła, że instrumenty nie odbierają komunikatów synchronizacji z jednostki kontrolnej Hubble ‘ a. Te problemy z komunikacją trwały przez dwa dni, co spowodowało awaryjne wyłączenie. Agencja kosmiczna nie może szybko ożywić Hubble ‘ a — gwałtowne zmiany mocy i temperatury mogą skrócić żywotność teleskopu.

Awaria jest drugą w 2021 r.przyczyną wydłużonego wyłączenia (czerwcowa wada ładunku skłoniła NASA do wywołania miesięcznej “śpiączki” w lipcu), i to jest na szczycie wcześniejszych problemów. NASA musiała zrestartować żyroskopy Hubble ‘ a na przykład w 2018 roku. Problemy z montażem sugerują, że 31-letniemu obserwatorowi kończy się czas, a prom kosmiczny nie jest dostępny, jeśli konieczna jest wymiana sprzętu.

Astronomowie mogą się nie martwić. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba ma wystartować 18 grudnia i może służyć jako duchowy następca Hubble ‘ a, nawet jeśli nie skupia się na tych samych długościach fal. Hubble do dziś przyczynia się również do znaczących odkryć. W tym sensie Hubble skutecznie sygnalizuje, że jest gotowy do przekazania pochodni.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.