Nazajutrz: Teleskop Hubble ‘a budzi się z “hibernacji”

Teleskop Hubble ‘ a NASA został w miesiąc drzemki od czasu awarii systemu pod koniec października. Jednak wcześnie wczoraj Agencja ogłosiła, że budzi Hubble ‘ a. NASA twierdzi, że teleskop działa normalnie, a wszystkie cztery aktywne instrumenty zbierają dane.

23 października NASA po raz pierwszy zauważyła, że instrumenty Hubble ‘ a nie odbierają wiadomości z jednostki sterującej teleskopu. NASA umieściła teleskop w trybie awaryjnym, próbując dowiedzieć się, co się stało. Ten tryb awaryjny trwa długo ze względu na czułość sprzętu Hubble ‘ a. Gwałtowne zmiany mocy lub temperatury nie są dobre dla jego żywotności. Teleskop ma teraz 31 lat-Hubble może zbliżać się do końca jego użytkowania w kosmosie. NASA będzie korzystać z teleskopu do końca, choć planuje go używać w parze z teleskopem Webb, który ma ostatecznie uruchomić 22 grudnia.

– Mat Smith

Firma testuje Członkostwo Premium z niewielką grupą użytkowników.

Discord rozpoczął testowanie funkcji o nazwie Członkostwo Premium. Narzędzie umożliwia właścicielom społeczności dostęp do części lub całości swojego serwera za miesięczną opłatą abonamentową.

Do tej pory osoby, które chciały oferować składki członkowskie lub płatny dostęp, musiały korzystać z usług innych firm, takich jak Patreon, aby zarabiać na dostępie do swoich serwerów.

Narzędzie Członkostwo Premium tworzy usprawniony interfejs do tego samego celu. Nowa karta pod nagłówkiem społeczności w menu ustawień aplikacji umożliwia właścicielom serwerów wykonywanie takich czynności, jak ustawianie poziomów cen i przeglądanie powiązanych analiz. Funkcja podobnie usprawnia proces rejestracji w płatnych kanałach dla użytkowników. Jeśli chcesz wspierać finansowo społeczność, nie musisz teraz opuszczać Discord, aby to zrobić.

Czytaj dalej.

Ponad 3100 osób zginęło w wypadkach z udziałem kierowców w USA w 2019 roku.

Wiele pojazdów Tesli pozwala kierowcom grać w wybrane gry w systemie infotainment, gdy samochód jest w ruchu, zgodnie z raportem The New York Times. Firma wprowadziła latem aktualizację, która podobno pozwala kierowcom grać Pasjans, jet-fighter game SKy Force Reloaded i tytuł strategii Bitwa pod Politopią w drodze.

Mówi się, że ekran dotykowy wyświetla ostrzeżenie przed grą w Pasjans zaczyna. “Pasjans jest grą dla każdego, ale gra w czasie, gdy samochód jest w ruchu jest tylko dla pasażerów ” – czytamy w komunikacie, zgodnie z Czasy. Oznacza to, że Tesla wie, że gra jest grywalna, gdy samochód jest w ruchu. W sierpniu NHTSA powiedział, że bada autopilota po wielu wypadkach z zaparkowanymi pojazdami pierwszej pomocy. W ich wyniku śmierć poniosła jedna osoba i 17 odniosło obrażenia.

Czytaj dalej.

Pierwszy zdalnie sterowany mecz możecie obejrzeć 12 grudnia.

BMW

BMW i esportowa Marka LVL próbują czegoś prawie jak Rocket League. Łączą siły na Das Race Goal, a Rocket League– styl platforma e-sportowa, która ma zdalnie sterowane samochody grać w piłkę nożną na cele charytatywne. Gracze na całym świecie będą sterować pojazdami na prawdziwej arenie, jednocześnie chwytając wirtualne bonusy i aktywując ” efekty specjalne.”

Pierwsze wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o 13: 00 ET i będzie transmitowane na żywo na kanale Twitch na LVL. W tym inauguracyjnym konkursie weźmie udział sześć trzyosobowych drużyn compete na Stadionie BMW Welt w Monachium, aby podnieść świadomość i fundusze na programy Skills for Life Funduszu Narodów Zjednoczonych.

Czytaj dalej.

Adam McKay i Jennifer Lawrence znów łączą siły w “Bad Blood”.’

Apple będzie finansować i dystrybuować długo trwający film o porwanej założycielce Theranos Elizabeth Holmes. Bad Blood zagra Jennifer Lawrence w roli Holmesa, a Adam McKay napisze i wyreżyseruje. Obaj są producentami projektu, który jest koprodukcją Apple Studios i Legendary.

Film, który powstał na podstawie książki Bad Blood: tajemnice i kłamstwa w Dolinie Krzemowej przez były Wall Street Journal reporter John Carreyrou, pracuje od co najmniej 2016 roku.

Bad Blood nie będzie to jedyny film i projekt telewizyjny o Theranosie i Holmesie. Hulu greenlit mini-seria w 2019 roku z Saturday Night Live gwiazda Kate McKinnon zagra Holmesa. Zrezygnowała z niej na początku tego roku i została zastąpiona przez Amandę Seyfried. Film dokumentalny HBO o sadze Theranos miał również premierę w 2019 roku.

Czytaj dalej.

 

Największe wiadomości, które mogłeś przegapić

Inteligentny termostat Amazon spada do $ 48 w pierwszej zniżce

Nick Offerman zagra Billa w “The Last of Us” w HBO

Haker o imieniu Bowser zgadza się zapłacić Nintendo 10 milionów dolarów za rozstrzygnięcie pozwu o piractwo cywilne

BMW twierdzi, że osiągnęło cel dostarczenia miliona “zelektryfikowanych” pojazdów

Usługa Alexa Together firmy Amazon jest już dostępna

Pracownicy Activision Blizzard szykują strajki w Call of Duty studio

Twitter kupuje niedoszłego konkurenta Slacka Quilla

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.