Grupa Richards zmienia nazwę na TRG, dystansując się od założyciela Stana Richardsa

Stan Richards School of Advertising może trzymać się swojej nazwy, ale Richards Group nie jest.

Agencja Dallas jest w trakcie zmiany nazwy i logo na TRG-dowiedziała się Ad Age. Posunięcie to jeszcze bardziej zdystansuje grupę Richards, znaną pod tym pseudonimem od 1976 roku, od jej założyciela Stana Richardsa. Richards ustąpił w 2020 roku po rasistowskich uwagach, które wygłosił podczas spotkania z klientem. 

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.

Rzeczniczka potwierdziła zmianę nazwy, mówiąc: “myślimy o tym mniej o zmianie, a bardziej o zmianie. Naszym celem jest świętowanie tego, co sprawiło, że odnieśliśmy sukces—kreatywności, współpracy, integracji i innowacji. Skrócenie nazwy pozwala nam świętować naszą przeszłość, teraźniejszość i nieustraszoną przyszłość.”

“Już nie nasz właściciel”

Zmiana została ogłoszona wewnętrznie i pochodzi tydzień po doniesieniu, że holding Stana Richardsa, SBR Real Estate Holdings LP, sprzedał siedzibę w Dallas, która została zbudowana na siedzibę agencji w 2013 roku. Agencja jest nadal “niezdecydowana”, czy pozostanie pod adresem Dallas Parkway. obecnie prowadzi rozmowy z nowymi właścicielami budynku-poinformowała rzeczniczka.

“Stan Richards nie jest częścią naszej agencji od października 2020 roku—a od zeszłego tygodnia nie jest już naszym właścicielem-ale daliśmy mu znać o ewolucji tożsamości marki naszej agencji” – powiedziała rzeczniczka. “Chce, abyśmy osiągnęli sukces i rozumie nasze pragnienie przejścia na nowy wygląd i znacznie bardziej progresywne perspektywy.”

Chociaż nazwa grupy Richards pozostaje na stronie internetowej Agencji, istnieją już wskazówki dotyczące zmiany. Facebook, Instagram, Linkedin i Twitter, Strona główna i strona kariera zawiera odniesienia do TRG, a także do Agencji.

Pytana, kiedy zmiana będzie zakończona, rzeczniczka powiedziała: “jest jeszcze wiele pracy do zrobienia, jeśli chodzi o naszą nową identyfikację wizualną i nie ma ostatecznego harmonogramu, kiedy oficjalnie przyjmiemy TRG. Ale oficjalnie jesteśmy inni—jesteśmy zarządzanym przez ludzi kolektywem kreatywnym non-profit.”