Festiwal Filmowy w Sundance znów będzie całkowicie wirtualny

Festiwal Filmowy w Sundance przygotowywał się do ambitnego wydarzenia hybrydowego jeszcze w tym miesiącu, ale plany te są teraz niszczone dzięki Omicron covid-19 surge. Zamiast tego Sundance planuje całkowicie wirtualne wydarzenie, które rozpocznie się 20 stycznia, wraz z kilkoma pokazami na lokalnych rynkach. Choć rozczarowujące, inwestycja festiwalu w lepszą platformę cyfrową w ubiegłym roku stawia go w lepszej pozycji niż inne duże wydarzenia. (Patrząc na Ciebie, CES.) I oczywiście nadal będziecie mogli zapoznać się z doświadczeniami Sundance New Frontiers w rzeczywistości wirtualnej. Bazując na naszym zeszłorocznym doświadczeniu, będzie warto.

“Chociaż brak osobistego doświadczenia w Utah jest głęboką stratą, uważamy, że nie jest ani bezpieczne, ani wykonalne zebranie tysięcy artystów, publiczności, pracowników, wolontariuszy i partnerów z całego świata na jedenastodniowy festiwal, podczas gdy przytłoczone społeczności już walczą o zapewnienie podstawowych usług”, napisała dyrektor Festiwalu Filmowego Sundance Tabitha Jackson w e-mailu do uczestników.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.